Kırsal mahallelerde kilit parke taşı çalışması yapılıyor

Tuşba Belediyesi, kırsal mahallelerde kilit parke taşı yol yapım çalışmalarını sürdürdüğünü açıkladı.

Kırsal mahallelerde kilit parke taşı çalışması yapılıyor

Tuşba Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, halkın belediyenin hizmet ve imkanlarından eşit şekilde faydalanması amacıyla kırsal mahallede yürütülen kilit parke taşı yol yapım çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

 

“İLÇE HALKIYLA EL ELE VEREREK ÇALIŞIYORUZ”

Bu yıl kilit parke taşı yol yapım çalışmalarına Derebey Mahallesi’nde başlayan Tuşba Belediyesi’nin, belirlenen program dahilinde alt yapı çalışmaları tamamlanan sokaklarda çalışmalarını yürüteceği belirtildi. Bir yıla aşkın süredir devam eden Koronavirüs (Covid-19) salgınına rağmen belirledikleri hedefe doğru emin adımlarla yürüdüklerini kaydeden Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, ilçe halkıyla el ele vererek daha güzel ve yaşanabilir bir ilçe hedefine ulaşacaklarından hiç kimsenin şüphesinin olmaması gerektiğini söyledi.

 

“HEDEFİMİZ 200 BİN METREKARE KİLİT PARKE TAŞI ÇALIŞMASI”

Merkez mahallelerde olan tüm olanak ve hizmetlerin aynısını kırsal mahallelere de götürmeye kararlı olduklarını ifade eden Başkan Akman, “İlk etapta ihalesini yaptığımız 60 bin metrekare kilit parke taşı, 20 bin metre bordür taşı ve 12 bin metre oluklu taş döşeme işine başladık. Standartlara uygun yapılan çalışmalar ile mahallelerimizin cadde ve sokakları daha modern bir hale kavuşacak. Hedefimiz bu yıl belirlediğimiz program dahilinde Tuşba İlçemiz genelinde 200 bin metrekare kilit parke taşı yol yapım çalışmasını gerçekleştirmektir” ifadelerini kullandı. / Prestij Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2021, 15:03

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER