Kırsal Kalkınmada hibe sözleşmesi imzalama süresi uzatıldı

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında “Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projelerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ” gereğince, Merkez Proje Değerlendirme Komisyonunca belirlenen, hibe sözleşmesi imzalamaya hak kazananlar için imza süresi 14 Haziran 2022 tarihine uzatıldı.

Kırsal Kalkınmada hibe sözleşmesi imzalama süresi uzatıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 2022 yılı için çağrısı yapılan “Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projesi” için Van’dan yapılan başvurulardan 36 kişinin başvurusu hibe sözleşme imzalamaya uygun görülmüştü.
Hibe sözleşmesi imzalamaya hak kazananların listesi Tarım ve Orman İl Müdürlüğünde 17 Mayıs 2022 tarihinde askıya çıkarılırken, müdürlük tarafından yapılan duyuruda yatırımcıların 31 Mayıs tarihine kadar müdürlüğe başvurmaları gerektiği belirtilmişti.

SÜRE UZATILDI

Van Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından hibe sözleşmeleriyle ilgili önceki gün ikinci bir duyuru daha yapıldı.
Duyuruda, “Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projelerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ (Tebliğ No:2021/61) gereğince; Merkez Proje Değerlendirme Komisyonunca belirlenen ve İlimizde hibe sözleşmesi imzalamaya hak kazananlar için hibe sözleşmesi imzalama süresi 14 Haziran 2022 tarihine kadar uzatılmıştır.” Denildi. 

KİMLER, HANGİ ALANLAR İÇİN BAŞVURDU? 

Hibe programına tarım ve hayvancılık alanında lisans ve ön lisans mezuniyetleri bulunan uzman kişiler başvuruda bulundu.
Başvurusu yapılan alanlar ise, tıbbi ve aromatik bitki üreticiliği, kontrollü örtü altı yetiştiriciliği, küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği, arı yetiştiriciliği ve arı ürünleri ile arı sütü ve ana arı üretimi. 

YEDEK LİSTE NETLEŞTİ

Bu arada, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında 2021-2022 döneminde yapılan başvurularla ilgili yedek liste de netleşti. 
Müdürlük, yedek listeye ilişkin de duyuruda bulundu.
Van’da 53 projenin hibe sözleşmesi imzalamaya hak kazandığı belirtilen duyuruda şöyle denildi:
“Bakanlığımızca hibe sözleşmesi imzalamayan yatırımcıların bütçelerinin dağıtımları yedek listede bulunan bütçe öncelikleri ve puan sıralamasına göre yapılmıştır. Bu kapsamda yedek listeden 53 adet proje il müdürlüğümüzce Hibe Sözleşmesi imzalamaya hak kazanmıştır. İş Planı kapsamında yedek listeden asil listeye hak kazanan yatırımcıların en geç 24.06.2022 tarihi mesai bitimine kadar İl Müdürlüğü ile ekte istenilen belge ve dokümanları tamamlayarak Hibe Sözleşmesi imzalaması gerekmektedir. Belirtilen tarihe kadar hibe sözleşmesi imzalayamayan yatırımcılar haklarından feragat etmiş sayılırlar.”
Haber: Adil Harmancı
 

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2022, 14:52

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER