Karla mücadelede çalışmaları devam ediyor

Van Büyükşehir Belediyesi’nin karla mücadele ekipleri, kırsalda çetin kış şartlarında mahalle ve mezra yollarının kapalı kalmaması için yoğun mesai harcıyor. Ekipler 7/24 esasına göre çalışma yürütüyor.

Karla mücadelede çalışmaları devam ediyor

Kent genelinde 650 personel ve 250 araçla karla mücadeleyi yürüten ekipler, 693 mahalle ve bağlı yerleşimlerdeki 6 bin kilometrelik yol ağında da zor şartlar altında büyük çaba harcıyor. Gürpınar ilçesi 2 bin 500 rakımlı Norduz bölgesinde karla mücadele çalışması yapan Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, tipi nedeniyle kapanan 9 mahalle ve 8 mezra yolunu açmak için imkanlarını seferber etti. Ekipleri en çok zorlayan durumun ise, yüksek bölgelerde etkili olan tipinin açılan yolları yeniden trafiğe kapatması.
Vatandaşların mağduriyet yaşamaması için mesai mefhumu gözetmeksizin çalıştıklarını belirten Gürpınar Kırkgeçit Şantiye Şefi Rıdvan Yaşar, yaklaşık 2 bin 500 rakımlı Norduz bölgesinde yoğun bir karla mücadele çalışması yürüttüklerini belirterek, “Vatandaşlarımızın ulaşımının sağlanması için kapalı olan mahalle ve mezra yollarımızı açmaya çalışıyoruz. Daha önce aylarca kapalı kalan yollarımızı şimdi günü birlik olarak açıyoruz. Özellikle tipi olan bölgeler bizi zorluyor. Çünkü açtığımız yollar kısa sürede kapanabiliyor. Bunun için ayrıca bir çalışma yapmak zorunda kalıyoruz. Kırkgeçit bölgesinde 15 iş makinasıyla 5 bölgede gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.
Ayrıca ekipler kent merkezi ve 13 ilçede olası kar yağışı tipi ve don olaylarına karşı da gerekli tedbirleri alarak yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçiyor. / Prestij Haber Merkezi
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER