Kaplan: İçme suyu alt yapısını güçlendirmek istiyoruz

Van Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü, alt yapı yatırımlarını, sürdürdüğünü açıklarken, VASKİ Genel Müdürü Ülker Cem Kaplan; "Devam eden ve planladığımız projeler ile birlikte ilimizin dört bir noktasında kesintisiz içme suyu alt yapısını daha da güçlendirmeyi hedefliyoruz" dedi.

Kaplan: İçme suyu alt yapısını güçlendirmek istiyoruz

VASKİ Genel Müdürlüğü, özellikle uzun yıllardır mahallelerde kullanılan ve ömrünü doldurmuş içme suyu hatlarını yenileme ve deplase çalışmalarını sürdürdüğünü, diğer yandan da imara yeni açılan cadde ve sokaklara yeni hatlar çektiğini bildirdi. 

İMARA YENİ AÇILAN SOKAKLARA YENİ İÇME SUYU HATTI
Bu kapsamda VASKİ Genel Müdürlüğü İçme Suyu Dairesi Başkanlığı, Alaköy mahallesinde yıllardır devam eden içme suyu sorununu çözmek için 1500 metrelik içme suyu isale hattı çalışmasının startını verdiğini açıklarken, imara yeni açılan cadde ve sokak çalışmaları kapsamında Bostaniçi, Karşıyaka, Şerefiye, İstasyon ve Hatuniye mahallelerindeki yeni içme suyu hattı çalışmalarını da kısa sürede tamamladığını kaydetti. 
VASKİ Genel Müdürlüğü, Tuşba ilçesi Şemsibey Mahallesi’nde, ömrünü tamamlayan 1500 metrelik içme suyu isale hattını da yenileme çalışmalarını sürdürdüğünü, Edremit ilçesi Eski Cami Mahallesi bulunan 200’lük polietilen boru ile deplase çalışmalarına da devam edildiğini bildirdi. 

KAPLAN: İÇME SUYU ALT YAPISINI DAHA DA GÜÇLENDİRMEYİ HEDEFLİYORUZ
Kentteki 13 ilçede VASKİ ekiplerinin hummalı bir şekilde çalışmalarını sürdürdüğünü söyleyen VASKİ Genel Müdürü Ülker Cem Kaplan, "İlimizde içme suyu noktasında eksiklikleri olan mahallelerimizde yeni hat çekim işlerimiz sürerken, yenileme ve deplase çalışmalarımızı da aralıksız devam ettiriyoruz. Özellikle Büyükşehir ve İpekyolu Belediyemiz tarafından imara yeni açılan cadde ve sokaklarda da yeni içme suyu hat çekim işlerimizin çoğunu tamamladık. Böylelikle devam eden ve planladığımız projeler ile birlikte ilimizin dört bir noktasında kesintisiz içme suyu alt yapısını daha da güçlendirmeyi hedefliyoruz" dedi. / Prestij Haber Merkezi
 

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2022, 15:42

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER