'Kanal 65' yayın hayatına başladı

Van’ın Türksat üzerinden yayın yapan tek kanalı olma özelliğine sahip ‘Kanal 65’ televizyonu, yayın hayatına başladı. Yola "‘Bölgenin Yeni Yüzü’ " sloganıyla çıkan Kanal 65, 1 Ekim itibari ile izleyiciye ‘merhaba’ dedi.

'Kanal 65' yayın hayatına başladı

Van’ın medya kuruluşlarından ZEOR Media bünyesinde açılan Kanal 65, 1 Ekim tarihi  itibariyle yayın hayatına ‘merhaba’ demiş oldu.  2016 yılından bu yana kentte uydu üzerinden yayın yapan kanalın bulunmaması, Kanal 65’e tek Türksat uydusu üzerinden yayın yapan tek kanal olma özelliği kazandırıyor. ‘Bölgenin Yeni Yüzü’ sloganıyla yola çıkan Kanal 65, yerelin yanı sıra bölgesel ve ulusal çapta yayın yapmayı hedefliyor.


“ANADOLU MEDENİYETİNİN TELEVİZYONU OLACAĞIZ”
Kanalın kuruluş amacı ve hedeflerini anlatan Kanal 65 Genel Yayın Yönetmeni Orhan Olgun, şunları söyledi:
“Anadolu medeniyetinin televizyonu olacağız. Başta ilimiz Van olmak üzere medeniyet ve coğrafyamızın zenginliğini, halkın sıkıntılarını Kanal 65’te anlatacağız. Bütün renkleri bir arada barındırmayı hedefliyoruz, en önemlisi tarafsızlık politikamız. Gerçekten buna çok önem veriyoruz. Her kesimin, her fikrin, her partinin ve her düşüncenin bizde yeri olacak. ”
 
“FARKLI PROGRAM ZENGİN İÇERİK”
Toplumsal değerleri gözeten bir yayın politikası izlemeyi hedeflediğini açıklayan Kanal 65, deneyimli ekibi ve çeşitli programlarıyla izleyici karşısına geçmeye hazır olduğunu bildirdi. 24 saat yayın yapacak olan kanal; kültür-sanat, ekonomi, kadın, eğitim, belgesel gibi birbirinden farklı özgün programları ekranlara taşıyacağını ve sinemadan müziğe, resimden edebiyata, tarihten felsefeye kadar bir çok alanda yapımları izleyiciyle buluşturacağını kamuoyuyla paylaştı.

“BÖLGENİN SESİ OLACAĞIZ”
Kanalın yayın politikasını anlatan Kanal 65 Haber Müdürü Kadir Cesur ise şunları ifade etti:
“Hedeflerimiz ve amaçlarımız doğrultusunda, objektif ve ilkeli haber anlayışıyla bölgenin sesi olacağız. Sadece Van’ın ve bölgenin değil elimizden geldikçe ulusal alanda da kamuoyunun sesi olmaya gayret edeceğiz. İnşallah yaptığımız haberlerle, yayınlarla hedeflerimize başarıyla ulaşırız. Kanalımız ülkemize ve bölgemize hayırlı olsun.”
Kanal 65 Frekans bilgileri:
FREKANS: 12265SEMBOL: 27500,
POLARİZASYON: DİKEY-V 

 

/ Prestij Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2021, 11:53

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER