Kaçak su kullananlar ilan edilecek

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi(VASKİ) Genel Müdürü Ali Tekataş, bazı mahalle muhtarları ile makamında görüşerek, şu günlerde yaşanan su sorunu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Kaçak su kullananlar ilan edilecek

 Bazı semtlerde yaşanan su sorununun tamamen bilinçsiz su kulllanımı ile içme suyunun bahçelerde ve seralarda sulama amaçlı kullanılmasından kaynaklandığını belirten Tekataş, bunun önüne geçmek için yeni tedbirler aldıklarını söyledi. Kaçak su kullananların kamuoyuna ilan edileceğini dile getiren Tekataş, "Başkasının hakkını gasp edenleri duyuracağız. Çünkü yaptıkları suç, kentte bulunan diğer vatandaşların hakkını gasp ediyorlar buna müsaade etmeyeceğiz.Ayrıca Edremit’te kanalizasyon sorununun da bitirilmesi ile ilgili yeni çalışmaların başladığını açıkladı.

EDREMİT MUHTARLARI İLE TOPLANTI

Edremit ilçesinin turizm açısından önemli kazanımlar elde ettiğine değinen Tekataş, "Bizler de VASKİ olarak buna en önemli katkıyı sağlayarak Edremit ilçesinin tamamına kanalizasyon hattı çekeceğiz" müjdesini verdi.
Edremit Yeni Mahalle, Karpuz Alan, Sarmaz, Akköprü ve Kurubaş Mahalle Muhtarları VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş'ı makamında ziyaret etti.
Edremit Yeni Mahalle Muhtarı Bayram Bağış, Karpuz Alan Mahalle Muhtarı Tahir Çağırcı, Sarmaz Mahalle Muhtarı İsmail Kaval, Akköprü Mahalle Muhtarı Ahmet Sayak ve Kurubaş Mahalle Muhtarı Latif Tatar, VASKİ Genel Müdürü Tekataş'ı makamında ziyaret ederek mahallelerinde bulunan içmesuyu ve kanalizasyonda ki eksiklerin giderilmesini istediler. 

Kuruma ziyarete gelen bir grup muhtar ve vatandaşlarla görüşen VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, Edremit’e ayrı bir önem verdiklerini açıklayarak, "Çalışmalarımızı her ilçeye adil ve eşit götürdüğümüz gibi Edremit’e de altyapı hizmetlerinin ulaştırılması için yoğun gayret gösteriyoruz” dedi.

Tekataş, Edremit’in altyapısı eksik olan tüm mahallelerinin altayıpısının yapımı için ihale sürecinin devam ettiği ve bunun için sürecin hızlanrdırılarak, en yakın zamanda bunun bitirileceğini açıkladı.

 KAÇAK SU KULLANIMINA AĞIR CEZA VERİLECEK
Susuzluk sorununa da değinen Tekataş, Van’da içme sularının bağ bahçelerde sulama amaçlı kullanılmasının rekor seviyelerde olduğunu, bunun bazı semtlerde susuzluğa sebebiyet verdiğini vurguladı. Bunun önüne geçmek için kaçak ekiplerinin sürekli sahada çalıştıklarını söyleyen Tekataş, "Seralarda bile içme suyu kullanıldığını ve havuzların dolduruluduğunu tespit ettik. Bundan sonra hem yasal süreci devam ettireceğiz hem de en ağır cezai müeyyideyi uygulayacağız. Bunun yanı sıra kaçak su kullananları kamuoyuna ilan edeceğiz. Biz bu yöntemle başkasının hak gasbını da engellemek istiyoruz. Çünkü kaçak su kullanımı bir kentte yaşayan insanların su kullanımı hakkını gasp etmektir. Kaçak kullanımın önüne geçmek için her türlü yasal yollarla, su ücretini ödeyenlerin de hakkını koruyacağız” açıklamasında bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Genel Müdür Tekataş, Edremit Yeni Mahalle muhtarı Bayram Bağış, Karpuz Alan Mahalle Muhtarı Tahir Çağırcı, Sarmaz Mahalle Muhtarı İsmail Kaval, Akköprü Mahalle Muhtarı Ahmet Sayak ve Kurubaş Mahalle Muhtarı Latif Tatar'a teşekkür ederek, eksiklerin giderilmesi için gerekli birimlere talimatlar verdiğini ve sorunların kısa zamanda çözüleceğini dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2021, 14:01

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4