Gürpınar’da yol yapım ve onarım çalışmaları

Van’ın Gürpınar Belediyesi sezonun başlamasıyla birlikte stabilize yol yapım ve onarım çalışmalarına hız verdiğini açıkladı.

Gürpınar’da yol yapım ve onarım çalışmaları

Belediye Başkanı Hayrullah Tanış’ın talimatıyla araç filosunu güçlendiren Fen İşleri Müdürlüğünün, havaların ısınmasıyla kırsal mahallelere yönelik planladığı çalışmalarına başladığı aktarıldı.
Belediye ekiplerinin, vatandaşın ulaşım sıkıntısı yaşadığı caddelerde, sokaklarda ve ara yollarda genişletme çalışması yaptıktan sonra stabilize malzemesi dökerek yolları toz ve çamurdan arındırdığı kaydedildi.
Yol yapım çalışmaları ile ilgili bilgi veren Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, kırsal mahalle ve mezralarda ihtiyaç duyulan bölgelerde stabilize yol yapım ve onarım çalışmalarına ağırlık verdiklerini belirtti.
Belediye imkanlarının her zaman vatandaşların hizmetinde olduğunu söyleyen Tanış, “Kar yağışının yoğun bir şekilde yaşandığı ilçemizde titizlikle çalışmasını yürüten ekiplerimiz şimdi havaların ısınmasıyla birlikte yol onarım ve bakım çalışmalarına başladı. Stabilize çalışmalarımızla yolları toz ve çamurdan arındırıyoruz. Hedefimiz, yol sıkıntısı sorununu ortadan kaldırmaktır. Daha güzel ve yaşanabilir bir Gürpınar hedefiyle canla başla çalışmalarımıza devam ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz. “dedi. / Prestij Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2022, 16:34

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER