Gürpınar'da yol çalışmaları

Van’ın Gürpınar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne bağlı ekipler, ilçenin farklı noktalarında vatandaşların ulaşımını sağlamak ve ulaşım ağını genişletmek amacıyla yeni imar yolları açmayı sürdürüyor.

Gürpınar'da yol çalışmaları

Gürpınar Belediyesi, yoğun kar yağışının yaşandığı kış mevsiminin ardından yol ve alt yapı çalışmalarına yeniden ağırlık verdiğini bildirdi.
Baharın gelmesiyle birlikte 2022 programına alınan çalışmalar için start veren ekipler bu kapsamda Akpınar Mahallesi okullar bölgesinde yeni imar yollarını ulaşıma açıyor.
Gürpınar Belediyesinin yatırımları neticesinde mahallelerin ulaşım ağının her geçen yıl daha iyi bir seviyeye geldiğini ifade eden Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, “Bahar ayının gelmesiyle birlikte planlamaya alınan imar yollarımızın açılmasına yönelik çalışmalarımız başladı. Son 3 yıl içerisinde belediye envanterimize kazandırdığımız 14 yeni araç ve iş makinalarıyla artık aynı anda birçok noktada eş zamanlı çalışmalar yürütüyoruz. İlçe merkezimizde açılması ve düzenlenmesi gereken ne kadar yolumuz varsa hepsini gerekli planlamayla yerine getirip, bölgemizin planlı ve sağlıklı gelişimini sürdüreceğiz. Daha yaşanılabilir bir kent anlayışıyla çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz.” dedi. / Prestij Haber Merkezi
 

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2022, 16:11

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER