Gürpınar'da çöp toplama etkinliği

Gürpınar Belediyesi ve Borsa İstanbul Kız Yatılı Bölge Ortaokulunca, çevre temizliği konusunda farkındalık oluşturmak için çöp toplama etkinliği gerçekleştirildi.

Gürpınar'da çöp toplama etkinliği

Van'ın Gürpınar Belediyesi'nce başlatılan çevre temizliği kapsamında, Koyunyatağı Mahallesi okullar bölgesinde 200 bin metrekare alanda doğaya atılan çöpler toplandı.
Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış’ın da katıldığı temizlik kampanyasında toplanan çöpler, kamyonlarla, geri dönüşüm ve katı atık tesislerine götürüldü.
Temiz ve sağlıklı bir çevre için her vatandaşa sorumluluk düştüğünü söyleyen Başkan Tanış, ilçe genelinde temizlik seferberliği başlattıklarını ifade etti.
Tanış: “İlçe merkezimizde ve diğer mahallelerimizde gerekli temizlik çalışmalarını aksatmadan sürdürüyoruz. Ne yazık ki doğanın her geçen gün kirletildiğini görüyoruz. Burada bir farkındalık oluşturmak ve temiz çevre bilincini özellikle öğrencilerimize ve çocuklarımıza anlatmak ve yaşatmak adına böyle bir etkinlik düzenledik. Doğada yıllarca çözülemeyen malzemeler var. Doğaya çok zarar veren bu malzemeleri toplayarak geri dönüşüm tesislerinde tekrar kullanıma sunuyoruz. Gerek enerji olarak gerekse ham madde olarak tekrar doğaya kazandırmış oluyoruz. İnsanlarımızın bu bilinçle hareket etmelerini istiyoruz. Doğa bizim çocuklarımızın geleceğidir. Kirletmeyelim, onlara temiz ve sağlıklı bir gelecek bırakalım” ifadelerini kullandı.
Etkinliğe Gürpınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Salihoğlu, belediye birim müdürleri ile personeller, öğretmen ve öğrenciler katıldı. / Prestij Haber Merkezi
 

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2022, 17:57

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER