Gürpınar'da kış öncesi çalışmalar hızlandırıldı

Van’ın Gürpınar Belediyesi, 2021 yılı faaliyet programı çerçevesinde yol yapım, onarım ve bakım çalışmalarına devam ettiğini bildirdi. Çalışmaların, kış öncesi hızlandırıldığı dile getirildi.

Gürpınar'da kış öncesi çalışmalar hızlandırıldı

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçe genelinde mevcut yollar onarılırken, ihtiyaç duyulan yerlerde de yeni yolların açıldığı aktarıldı.
Bu kapsamda 2021 yılı içerisinde 62 km stabilize, 111 km ise yol bakım ve onarım çalışması yürüten ekiplerin, talepler doğrultusunda ana yollar haricindeki arazi yollarında da yeni yollar açtığı kaydedildi.
Kış mevsimi öncesi, ekiplerin çalışmalarını sürdürdüğü ifade edildi.
İlçenin birçok farklı noktasında eş zamanlı çalışma yürütüldüğünü belirten Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, çalışmaların kış ayları öncesi hızlandırıldığını kaydetti.
Araç kapasitesinin arttırılmasıyla aynı gün içerisinde iki kat iş yaptıklarını söyleyen Başkan Tanış, “Geçtiğimiz ay araç filomuza yeni iş makinaları ekledik. Ciddi bir kaynak aktararak vatandaşlarımızın hizmetine tahsis ettiğimiz araçlarımızla birlikte kırsal mahallerimizde daha fazla sorunu çözüyoruz. Büyük ve engebeli bir arazi yapısına sahibiz. Buna rağmen var gücümüzle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kış ayları gelmeden acil ihtiyaç duyulan bölgelerimizde çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.” dedi. / Prestij Haber Merkezi

 

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2021, 13:19

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER