Gürpınar'da kan bağışı

Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, Türk Kızılayı'nın kan bağışı kampanyasına destek olmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla kan bağışında bulundu.

Gürpınar'da kan bağışı

Kan stoklarında artan ihtiyaçlara dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla Gürpınar İlçe Merkezinde kurulan Kızılay Kan Merkezini ziyaret eden Başkan Tanış, burada yaptığı açıklamada Gürpınar’da her bağış sonrasında, bağışçılar adına Gürpınar Kent Ormanında fidan dikileceğini belirtti.
Beraberinde ilçe kamu kurum amirleri ve belediye personelleri ile kan bağışında bulunan Başkan Tanış, daha sonra kan bağışı istatistiklerine ilişkin son rakamları Kızılay Gürpınar Temsilcisi Celal Atan’dan aldı.
Düzenli kan verme bilincinin toplumun tamamı tarafından sahiplenilmesi gereken önemli bir konu olduğunu söyleyen Başkan Tanış, "Kan bağışı acil değil, sürekli bir ihtiyaçtır. Sadece birkaç dakikanızı ayırıp kan vererek, onlarca insanın hayatını kurtarabilirsiniz. Kızılay Kan Merkezinde sosyal sorumluluk görevimizi yerine getirdik. Vatandaşlarımızı kan bağışı yapmaya davet ediyorum" dedi.
 / Prestij Haber Merkezi
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER