Gürpınar'da aşılamayı hızlandırmak için çalışma başlatıldı

Gürpınar'da aşılamayı  hızlandırmak için çalışma başlatıldı

Ülkemizin ve kentimiz genelinde olduğu gibi, Gürpınar ilçesinde de, Kovid-19’a karşı aşı seferberliği başlatıldı.
Mahalle muhtarlarının katılımıyla Belediye Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıda vatandaşların aşılama süreci ve karşılaştıkları problemlere ilişkin değerlendirme yapıldı.
Toplantıda Kaymakamlık ve Belediye öncülüğünde, kırsal mahallerde yaşayan vatandaşların aşı için en yakın sağlık merkezine gitmeleri halinde ücretsiz araç, yol ücreti verileceği bildirildi.
Ayrıca ilçe merkezinde kurulacak aşı çadırı ile vatandaşlara kolay erişim imkanı tanınacak.
Gürpınar Kaymakamı Fatih Kayabaşı, ilçede yaygın aşılamayı hızlandırmak için çalışma başlattıklarını söyledi.
Muhtarların aşılama sürecinde önemli bir rol üstlendiklerini belirten Kaymakam Kayabaşı, “Aşılamada maalesef istediğimiz düzeyde değiliz. Bugün aşılama yaşı 25’e kadar düştü. Belediyemiz ve ilgili kurumlarımızın iş birliğiyle 25 yaş üstü tüm vatandaşlarımızın aşılanmasını istiyoruz. Bu konuda gerekli desteği ve imkanı veriyoruz. Lütfen aşı için gerekli hassasiyeti gösterelim” dedi.

 

“AŞILAMAYI İLK BİTİREN 10 MAHALLE MUHTARLIK OFİSLERİ KURACAĞIZ”

Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış ise, aşı yaptırmanın topluma karşı büyük bir sorumluluğun gereği olduğunu söyledi.
Aşılama ile ilgili ortaya atılan iddiaların bilimsel hiçbir kaynağının olmadığını ifade eden Başkan Tanış, “Tüm dünya aşı için birbirleriyle mücadele ederken, devletimiz tüm imkanlarını vatandaşları için seferber etmiş durumda. Aşı tedariğiyle ilgili hiçbir problemimiz bulunmamaktadır. Aşılanmak isteyen tüm vatandaşlarımıza da imkanlarımızı seferber edeceğiz. Aşılamayı ilk bitiren 10 mahallemize muhtarlık ofisi inşa ederek onları ödüllendireceğiz. Bizim amacımız aşının herhangi bir olumsuz etkisinin olmadığı, vatandaşlarımızın gönül rahatlığıyla aşılarını yaptırmalarını sağlamaktır.” dedi. / Prestij Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2021, 17:26

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER