Gürpınar Belediyesi'nden ibadet merkezlerine destek

Gürpınar Belediyesi, ilçe genelinde cami, taziye ve imam evlerinin ihtiyaçlarını karşılayarak ibadete hazır hale getirdiğini bildirdi.

Gürpınar Belediyesi'nden ibadet merkezlerine destek

Gürpınar Belediyesi, ilçedeki camiler başta olmak üzere kuran kursları, taziye ve imam evlerinde düzenlemeler yaparak vatandaşların hizmetine sundüğünü açıkladı.
Mahalle sakinlerinden gelen talepler doğrultusunda çalışma yürüten belediye ekiplerinin, 2 buçuk yıl içerisinde 71 ibadet merkezine destek verdiği ifade edildi.
Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, manevi değerlerin yanında mahalle halkı için buluşma noktası olan cami ve taziye evlerine yönelik önemli hizmetler gerçekleştirdiklerini söyledi.
İbadet merkezlerinin yapım ve onarım çalışmaları ile bahçe düzenlemeleri gibi konularda destek verdiklerini kaydeden Başkan Tanış, “Camiler bizim ibadetlerimizi yaptığımız, bir araya geldiğimiz, hemhal olduğumuz, Allah’a yakınlaştığımız ve kulluk görevimizi yerine getirmek için ibadet ettiğimiz yerlerdir. Bu anlamda da Gürpınar Belediyesi olarak gelen talepler doğrultusunda ibadethanelerimizin eksiklerini gidererek hizmete sunuyoruz. Sadece camilerimiz değil kuran kurslarımız, taziye ve imam evlerimizin de ihtiyaçlarını gideriyoruz. Gürpınar Belediyesi olarak okul ile ibadethanelerimize azami dikkat gösteriyoruz.” dedi. / Prestij Haber Merkezi

 

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2021, 15:16

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER