Gençler, sınav öncesi stres attı

Gençlik Merkezinde çeşitli eğitimlere katılan ve etüt salonlarında bir yıl boyunca düzenli ders çalışan gençler, hafta sonu TYT, AYT sınavına girecek. Bu kapsamda toplam 110 genç, sınav öncesi Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Edremit Su Sporları Merkezi'ne götürüldü.

Gençler, sınav öncesi stres attı

Su Sporlarında gençler için öncelikli olarak Stresi Yönetme ve Sınav Motivasyonu konulu rehberlik hizmeti verildi. Ardından Van Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları ile yemek ikramında bulunuldu. Gençler, yemek sonrası semaver çayı ile güzel bir muhabbet ortamı oluşturdu. Ardından voleybol, basketbol, plaj futbolu, plaj voleybolu gibi spor etkinlikleri ve müzik etkinlikleri düzenlendi, halaylar çekildi.

Sınav öncesi gençlere güzel bir moral ve motivasyon etkinliği sağlanmış oldu. Program sonunda açıklamalarda bulunan İpekyolu Gençlik Merkezi Müdürü Sunullah Ercek; programa katkı sunan Van Büyükşehir Belediyesine, Tuşba Gençlik ve Spor Kulübü Derneğine, rehberlik sunumunu gerçekleştiren Rehber Öğretmenlerine, programda emeği geçen eğitim uzmanı, lider, personel, eğitmen, Edremit Su Sporları çalışanlarına ve katılım sağlayan gençlere teşekkür etti. 

İpekyolu Gençlik Merkezi Müdürü Sunullah Ercek; "Bu vesileyle gençlerimiz yüksek bir motivasyon ve pozitif bir zihin yapısıyla sınava katılacaklar. Her şey güneş yüzlü gençlerimiz için..." dedi. / Prestij Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2021, 15:14

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER