Erek Dağı Caddesi'nde çalışmalar başladı

Van Büyükşehir Belediyesince ‘Prestij Cadde Projeleri’ kapsamında yenileme kapsamına alınan 1,6 kilometrelik Erek Dağı Caddesi’ne ilk kazma vuruldu. Çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel, yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

Erek Dağı Caddesi'nde çalışmalar başladı

Büyükşehir Belediyesi’nin prestij cadde çalışmaları devam ediyor. Bu yıl 3 prestij cadde yapacak olan Büyükşehir Belediyesi, Erek Dağı Caddesinde de çalışmalara başladı. Sabah saatlerinde Van AVM ile Milli Egemenlik Caddesi arasındaki kısımda tek şerit olarak trafiğe kapatılan caddede kaldırım sökme işlemi yapılıyor. Tamamıyla yenilecek olan Erek Dağı Caddesinde asfalt, yaya yolu,  orta refüj, yağmur suyu drenaj hattı, dekoratif aydınlatmalar, kaldırım altında fiber-optik hattı, engelli yürüme bandı, otomatik sulama sistemi ve bisiklet yolu yapılması planlanıyor.
Mevsim şartları da göz önüne alınarak yapılacak çalışmalarda kaldırımlarda andezit plaka ve bazalt küptaş kullanılırken, yeşil dokuya da büyük önem verilerek, yol kenarına çınar ağaçları, orta refüje ise ıhlamur ağaçları dikimi yapılacağı aktarıldı. Ayrıca kötü görüntü oluşturan mevcut elektrik hatlarının da VEDAŞ tarafından yer altına alınacağı çalışmaların sezon sonuna kadar bitirilmesi hedefleniyor. 
Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Mucip Tapan ve ilgili daire başkanlarının da eşlik ettiği Genel Sekreter Çelikel, bir süre caddeyi gezdikten sonra buradan ayrıldı. / Prestij Haber Merkezi

 

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2021, 15:58

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER