Erek Dağı Caddesi'nde asfalt çalışmaları

Van Büyükşehir Belediyesince ‘Prestij Cadde Projeleri’ kapsamında yenilenen Erek Dağı Caddesi asfaltlanıyor. 

Erek Dağı Caddesi'nde asfalt çalışmaları

Van Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığınca Van AVM Kavşağı ile Karşıyaka Beşyol Kavşağı arasındaki 1,6 kilometrelik Erek Dağı Caddesi, yapılan çalışmalarla baştan aşağı yenilendi. 
Çalışmaları büyük ölçüde tamamlanan cadde, yeni kaldırımları ve dekoratif ışıklandırmalarıyla modern bir görüntüye kavuşacak. Caddede alt yapı, yağmur suyu drenaj hattı, kaldırım altında fiber-optik hattı, engelli yürüme bandı, yol, kaldırım ve orta refüj çalışmaları tamamlanırken, asfalt seriminin ardından yapılacak yol çizgi çalışması, aydınlatma ve peyzaj çalışmasıyla cadde tamamlanacak. 
Çalışma kapsamında kötü görüntü oluşturan mevcut elektrik hatları da yer altına alınırken, caddedeki yeşil doku korunarak, mevcut ağaçlara da dokunulmadı. Mevsim şartları ve çevresel faktörler göz önüne alınarak yenilenen Erek Dağı Caddesi’nde kaldırım ve orta refüjde andezit plaka ve bazalt küptaş kullanılırken, altyapı ve diğer çalışmaların büyük bir titizlikle yapıldığı aktarıldı. 
Van Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, kent genelinde ‘Prestij Cadde Projesi’ uygulanan 7 caddenin, cazibe merkezleri haline geldiği belirtildi. / Prestij Haber Merkezi
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER