Engelli bireyler ve aileleri için gece düzenlendi

Van Büyükşehir Belediyesi, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” nedeniyle program düzenledi. 

Engelli bireyler ve aileleri için gece düzenlendi

Van'da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla kentte çeşitli etkinlikler düzenlendi. Van Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından Elite World Otelde düzenlenen etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.
Düzenlenen programa; Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, eşi Meral Bilmez, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Bekmez ile eşi Bilgin Bekmez, Vali Yardımcısı Adem Balkanlıoğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel, Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, engelli bireyler ve aileleri katıldı. 
Vali Mehmet Emin Bilmez ve eşi Meral Bilmez, programa katılan engelli vatandaşlarla yakından ilgilendi. Programda konuşan Vali Mehmet Emin Bilmez, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla il genelinde farkındalık oluşturmak için gün boyu çeşitli etkinlikler yapıldığını söyledi. 
Hiçbir engelin sosyal hayata ve ekonomik hayata engel olmayacağını ifade eden Vali Bilmez, “Bugün ilimizde engelli vatandaşlarımız yerine empati yapabilmek için bir sürü etkinlik düzenlendi. Kendimizi sevelim, ailemizi sevelim, şehrimizi sevelim, ülkemizi sevelim. Önümüzdeki bütün engellerin kaldırılması anlamında ülkemiz ciddi adımlar attı. Ama toplumsal zihniyet anlamında da daha atmamız gereken adımlarımız var. İnşallah özgürce hayatın içine karışan, sosyal ve ekonomik hayatta yerinizi alabileceğiniz, hayalinizdeki kenti ve ülkeyi birlikte inşallah yaşarız. Bugünkü etkinliklerde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Daha sonra program, Van Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı Gündüz Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğünün, özel gereksinimli bireylerin gösterimi ve müzik dinletisi ile devam etti.
Fizyoterapist Nebi Erdal’ın kısa film gösteriminin de olduğu yemek programı daha sonra Kürtçe ve Türkçe şarkılar eşliğinde çekilen halaylar ile sona erdi. / Prestij Haber Merkezi
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER