En çok pil toplayan okullar ödüllendirildi

Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, ilçe genelinde düzenlenen ‘Atık pil toplama’ kampanyası çerçevesinde en fazla pil toplayan okulları ödüllendirdi.

En çok pil toplayan okullar ödüllendirildi

Tuşba Belediyesi’nin, Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) ile ortaklaşa, ilçede bulunan okullara yönelik gerçekleştirdiği ‘Atık pil toplama’ kampanyası sonuçlandı. Çevre kirliliğinin önlenmesi, çevre bilincinin geliştirilmesi ve geri dönüşüm uygulamalarının yaygınlaştırılması amacıyla 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında okullarda düzenlenen kampanya ile yüzlerce kilogram atık pil, kaynağında ayrı toplatılarak geri dönüşüme kazandırıldı.
Kampanyanın koordinasyonunu yürüten öğrencileri ile birlikte Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman’ı ziyaret eden birinci ve ikinci olan okulların yöneticilerine ödülleri verildi. Büyük ilgi gören kampanya çerçevesinde 290 kilogram atık pil toplayarak birinci olan Hacı Ömer Sabancı İlk ve Orta Okulu’na ‘Robotik Sistem Seti’ ve 50 kilogram atık pil toplayan Milli Eğitim Vakfı İlk ve Orta Okulu’na ise ‘Top Seti’ hediye edildi.
Geçtiğimiz yıl, yaşanan pandemiden dolayı okulların zaman zaman kapalı olmasına rağmen 3 okulda 370 kilogram atık pil toplandığını vurgulayan Başkan Akman, kampanyanın çevre bilincinin geliştirilmesi ve geri dönüşüm uygulamalarının yaygınlaştırılması bakımından önemli olduğunu söyledi. / Prestij Haber Merkezi
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER