Emine Erdoğan, Van Gölü Sempozyumu için Van'a geliyor

1-2 Haziran tarihlerinde Van’da düzenlenecek Van Gölü Sempozyumu’nun hazırlık toplantısı Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Emine Erdoğan, Van Gölü Sempozyumu için Van'a geliyor

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, Edremit Belediye. Başkanı İsmail Say ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray’ın ile düzenleme kurulu üyelerinin katıldığı toplantıda sempozyum programı ve hazırlık süreci konuşuldu. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Hamdullah Şevli, sempozyumla ilgili olarak; “Spesifik olarak Van Gölü’nü çalıştığımız Van Gölü Sempozyumu için hazırlıklarımız devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın Kıymetli Eşleri Emine Erdoğan Hanımefendi ve Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’un yanı sıra üst düzey katılım beklediğimiz sempozyumumuzun Van Gölü için önemli çıktılarının olmasını temenni ediyoruz. Akademik açıdan da ulusal anlamda önemli bir talep oluştuğunu gördük, ulusal ve uluslararası davetli konuşmacılarımız olacak. Van Gölü’ne hayırlı olsun” dedi.

 

       Edremit Belediye Başkanı İsmail Say ise; “Sempozyumumuza çok az zaman kaldı. Beklediğimizin üzerinde ilgi gördü. Cumhurbaşkanımızın Kıymetli Eşleri Emine Erdoğan Hanımefendi ile Çevre ve Şehircilik Bakanımızın katılımları ve buradan çıkan sonuçlar ile ilgili yapılacaklar da çalışmamıza güçlü bir boyut kazandıracaktır” dedi.

 

       Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray ise “Van Gölü Sempozyumu’nun tekrar hayırlı olmasını diliyorum. Gerek akademik anlamda, gerek bürokratik ve sivil toplum anlamında önemli bir ilgi ile karşı karşıyayız. Sempozyum ile de bölgemizin kalkınması sürecinde önemli mesajlar alacağımıza inanıyoruz” dedi./Prestij Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2021, 20:52

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER