El emeği ürünlerinin yer aldığı standa ziyaretçi ilgisi

Bu yıl 11’incisi düzenlenen ve Türkiye’nin 3’üncü büyük turizm fuarı olan ‘Van Doğu Anadolu Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’ ziyaretçilerden yoğun ilgi görüyor.

El emeği ürünlerinin yer aldığı standa ziyaretçi ilgisi

Tuşba Belediyesi de, Van Expo Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen ve 3 Ekim Pazar Günü’ne kadar açık kalacak olan ‘11. Doğu Anadolu Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda yerini aldı. Belediyenin, Kalecik Toplum Yaşam Merkezi’nde açmış olduğu kurslarda üretilen el emeği göz nuru ‘Bindallı’ ve ‘Kilim’ gibi yok olmaya yüz tutan, bir birinden güzel yüzlerce eserin yer aldığı standı gezen ziyaretçiler adete geçmişe kısa bir yolculuk yapıyor.

Tuşba Belediyesi hizmetlerinin tanıtımının da yapıldığı standı Kültür Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, AK Parti Van Milletvekili İrfan Kartal ve Osman Nuri Gülaçar’ın yanı sıra çok sayıda vatandaş da ziyaret etti.

Tuşba Belediyesi standının çok sayıda ziyaretçi tarafından gezildiğini söyleyen Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, Tuşba’nın kültür ve turizmin başkenti olacak kadar büyük zenginliklere sahip olduğunu söyledi. Başkan Akman, “Bizler de Tuşba Belediyesi olarak bu kültürel ve doğal güzellikleri halkımıza tanıtmak adına standımızı açtık. Standımıza yerli ve yabancı misafirlerimizden büyük bir ilgi var. Tüm ziyaretçilere şahsım ve Tuşba Belediyesi adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Ayrıca belediye ekipleri, gün boyu standa gelen ziyaretçilere ilçenin ve hizmetlerin anlatıldığı dergi ile broşür gibi tanıtım materyalleri dağıtıp, ayran aşı ikramında bulundular. / Prestij Haber Merkezi

 

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2021, 11:15

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER