Ege Vanlılar Federasyonu heyetinden Başkan Akman'a ziyaret

Ege Bölgesi Van Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin Onursal Başkanı İshak Bayezit, Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman’ı makamında ziyaret etti. 

Ege Vanlılar Federasyonu heyetinden  Başkan Akman'a ziyaret

Vanlıların sosyal, kültürel dayanışmalarını sağlamak, Van kültürünü tanıtmak amacıyla Ege Bölgesi’nde açıldığı belirtilen Van Derneklerinin katılımıyla kurulan Ege Bölgesi Vanlılar Federasyonu (Ege Van Fed) Onursal Başkanı İshak Bayezit, Federasyon Başkan Yardımcısı Murat Atar ve Federasyon Saymanı Turgut Yaz, Van’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Bu kapsamda Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman’a da ziyaret gerçekleştirildi.
Ege Bölgesi'nde Van'ı tanıtmak için büyük bir gayret içerisinde olduklarını dile getiren Bayezit, “Kültürel ve sosyal çalışmalarımız var, hemşerilerimiz arasında dayanışma ruhunu pekiştiriyoruz. Biz Vanlıların Ege'deki sesiyiz. Bizlere destek veren her kurum ve kişiye teşekkür ediyorum” dedi. 
Van dışında bulunan ve güzel faaliyetler yapan birçok derneğin olduğunu söyleyen Başkan Akman ise, bu derneklerle istişare halinde olduklarını belirtti. Van dışında bulunan bu derneklerin kenti temsil ettiği için çok önemsediklerini dile getiren Başkan Akman, “Bu dernekler ilimizi her anlamda tanıtarak büyük katkı sağlıyorlar. Van her yönüyle büyüyen ve gelişen bir kenttir. Bu kentin geleceği için çaba harcayan her kuruluşla irtibatımız var. Ülkemizin birçok büyük kentinde faaliyet sürdüren Van derneklerinin çalışmaları takdire şayandır” şeklinde konuştu. / Prestij Haber Merkezi
 

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2022, 14:54

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER