Depremde ölenlerin anısına dağ tırmanışı gerçekleştirilecek

Van’da, 23 Ekim 2011 yılında meydana gelen depremde hayatını kaybedenlerin anısına dağ tırmanışı gerçekleştirilecek.

Depremde ölenlerin anısına  dağ tırmanışı gerçekleştirilecek

Van ve Erciş’te can ve mal kaybına yol açan 23 Ekim 2011 yılında yaşanan 7,2 büyüklüğündeki depremin yıl dönümünde her yıl anma etkinlikleri düzenleniyor. 
Bu yıl da depremin yıl dönümü dolayısıyla çeşitli anma etkinlikleri düzenlenecek.  

 

DAĞ TIRMANIŞI

Bu etkinliklerden biri de dağa tırmanış etkinliği olacak.
Vangölü Aktivistleri Derneği öncülüğünde, depremde hayatını kaybedenlerin anısına Muradiye ilçesindeki Esrük Dağı’na tırmanış gerçekleştirilecek.

 

TIRMANIŞ NASIL OLACAK?

Etkinlikle ilgili bilgi veren Van Gölü Aktivistleri Derneği Başkanı Erdoğan Özel, tırmanışın saat 10.00’da başlayacağını söyledi.
Sabah erken saatlerde yola çıkarak Esrük Dağı yamacında bir araya geleceklerini belirten Özel, “Van Gölü Aktivistleri Derneği olarak, 2011 yılında yaşanan 7,2 Erciş depremi ve Van depremlerinde hayatını kaybedenlerin anısına gönüllülerimiz ile birlikte Esrük Dağına tırmanış gerçekleştireceğiz. Erciş ilçesinde ve Van merkezde yıkıcı etkisi çok fazla olduğu için iki şehrin arasında olan Muradiye ilçesindeki Esrük Dağı’nı seçtik. 23 Ekim Cumartesi saat 10.00’da burada buluşup tırmanışı gerçekleştireceğiz.” dedi. 

 

“DEPREM ÖLDÜRMEZ İHMALLER ÖLDÜRÜR”

Bir daha Van’ın buna benzer bir afeti yaşamamasını dilediklerini ifade eden Özel, "Depremde hayatını kaybedenlerin ailelerine tekrar tekrar sabırlar diliyoruz. Temennimiz böylesine acı badirelerin tekrarlanmamasıdır. Doğal afetlerin yıkıcı etkisi unutulmamalıdır. Deprem öldürmez ihmaller öldürür.” diye konuştu. 
Özel Haber: Adil HARMANCI  

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2021, 09:19

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER