Çocuklara bayram tıraşı

Tuşba Belediyesi, ‘Mobil Kuaförlük’ projesi ile berber imkanı kısıtlı olan mahallelere giderek Ramazan Bayramı öncesi çocuk, yaşlı ve engellilerin saç tıraşını yapıyor.

Çocuklara bayram tıraşı

Ramazan Bayramına sayılı günler kala Tuşba Belediyesi ekipleri, kırsal mahallelerde oturan çocuk, yaşlı ve engeli vatandaşlara saç kesim hizmeti veriyor. 
Proje hakkında bilgi veren Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, yaklaşık bir ay önce hayata geçirdikleri ‘Mobil Kuaför’ aracının hafta içi her gün, berber imkanı kısıtlı olan şehir merkezinden uzak 2 mahalleye gittiğini söyledi. Görevli 2 personel tarafından çocuklar, yaşlı ve engellilerin, hijyenik şartlarda saç traşının yapıldığını vurgulayan Başkan Akman, ancak yaşlı ve engellilerin traşlarını evlerinde yaptıklarının altını çizdi.
Başkan Akman, “Şimdiye kadar 12 mahallemize giden ekiplerimiz yaklaşık 300 çocuğumuzun tıraşını yaptı. Bu projemiz sürekli devam edecek. Tüm mahallelerimiz bittikten sonra tekrar başa dönecek. Böylece yaklaşık olarak ayda bir aynı mahallemize gitmiş olacağız. Bu projemizin vatandaşların yararına olduğuna inanıyorum” ifadelerini kullandı.
Şemsibey Mahalle Muhtarı Naci Çelik ise, projenin faydalı olduğunu belirterek, Tuşba Belediyesine teşekkür etti. / Prestij Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2022, 16:24

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER