Çocuklar yaz tatiline bisikletle girdi

Van Valiliği ve Van Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile “Tül Kanatlı Kelebekler Pedal Çeviriyor” projesi kapsamında bin çocuğa bisiklet hediye edildi.  

Çocuklar yaz tatiline bisikletle girdi

Edremit’te bulunan Van-Kocaeli  Dostluk Parkı’nda düzenlenen bisiklet dağıtım törenine Van Valisi ve BüyükşehirBelediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, Y.Y.Ü Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, çocuklar ve aileleri katıldı.
Törende konuşan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı, “Çocuklarımızı çok seviyoruz. Onları önemsiyoruz. Çocuklarımızın sadece zihinsel anlamda gelişmeleri yetmez aynı zamanda onların bedensel olarak gelişimine katkı sağlamak istiyoruz. Onun için de spor yapmalarını istiyorum. Her çocuğumuzun ya bir spor dalıyla uğraşmasını ya da bir spor dalının çok iyi bir izleyicisini olmalarını istiyorum. O yüzden de spora özel destek veriyoruz” dedi.

“AİLELERİMİZDEN RİCAMIZ ÇOCUKLARINI YAZ SPOR OKULLARINA GÖNDERSİNLER”

Programa katılan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı, çocuklardan yaz tatilinde bol bol kitap okumalarını istedi.
Yaklaşık bin adet bisikletin kent genelinde dağıtıldığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Çocuklarımızı çok seviyoruz, onları önemsiyoruz. Çocuklarımızın sadece zihinsel anlamda gelişmeleri yetmez aynı zamanda onların bedensel olarak gelişimine katkı sağlamak istiyoruz. Onun için de spor yapmalarını istiyorum. Yaz spor okullarını da açıyoruz. İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Spor Müdürlüğü yaz spor okulları kuruyorlar, Van Büyükşehir Belediyesi ve Van Valiliği olarak destek veriyoruz. Ailelerimizden ricamız çocuklarını yaz spor okullarına göndersinler. Bunun yanı sıra mahalle ligleri kuruyoruz. İnşallah tüm okullarımızın bahçelerine de basketbol ve voleybol sahalarını yapıyoruz. Uygun olanlarına halı saha yapacağız. Okullarımızın kütüphanelerini yeniliyoruz. Yeni kitaplar alacağız. Çocuklarımızın kitap okumaları, başarılı olmaları bizler için önemli. Bugün burada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu vesileyle çocuklarımıza da iyi tatiller diliyorum. Çocuklarımızın yazı hem kitap okuyarak hem de oyun oynayarak ve spor yaparak geçirmelerini istiyorum. Etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.
“Bizler bu bisikletleri devletimizin, milletimizin imkânlarıyla dağıtıyoruz.” diyen Vali Dr. Ozan Balcı, sözlerini şöyle tamamladı;
“Devletin imkânlarını devletin gerçek sahiplerine yani milletimizin çocukları için harcıyoruz. Bu çocuklarımıza bir lütuf değil onların en doğal hakkı. Bizler bunları çocuklarımız ve kadınlarımızla da paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Tekrar emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.”
Program sembolik olarak dağıtılan 55 bisikletin hediye edilmesi ve çekilen hatıra fotoğrafları ile sona erdi.
Haber: Mehmet Selim KURT
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER