Çitören - Mollakasım Sahil Yolunda çalışmalar devam ediyor

Van Büyükşehir Belediyesi, yeni yaptığı Çitören-Mollakasım Sahil Yolu’nda çalışmalarını sürdürüyor.

Çitören - Mollakasım Sahil Yolunda çalışmalar devam ediyor

Van Gölü'nden daha fazla yararlanılması ve sahil kesimlerinin turizme kazandırılması amacıyla Büyükşehir Belediyesi, Tuşba İlçesi Çitören - Mollakasım Sahil Yolunda çalışmalarını devam ettiriyor.
Fen İşleri Dairesi Başkanlığınca, sezon başında Çitören-Mollakasım Sahil Yolu’nda başlatılan çalışmalar, sezon sonu yaklaşırken de devam ediyor. 9 kilometre uzunluğundaki yolun şuana kadar 5,8 kilometrelik kısmında ham yol, yarma, dolgu, sanat yapıları, altyapı, stabilize ve menfez çalışması yapılırken, sezon sonuna kadar Mollakasım Mahallesi’ne kadar olan 9 kilometrelik yolun tamamlanmasının planlandığı kaydedildi. 20 iş makinası ve 10’larca personelin hummalı bir şekilde çalıştığı sahil yolu, altyapı çalışmalarının ardından önümüzdeki yıl asfaltlanacak. 

 

ÇİTÖREN SAHİL YOLU PROJESİNDE NELER VAR? 

Kentin turizm potansiyelini artırarak sahil kesimlerini cazibe merkezi haline getirecek olan Çitören-Mollakasım Sahil Yolu Projesinde uluslararası yol standartlarında yapılan 30 metre genişliğindeki yolun yanı sıra doğayla iç içe yürüyüş yolları, sporseverlere hitap eden bisiklet yolları, Van Gölüne nazır seyir terasları, otopark ve dinlenme alanları gibi sosyal  tesisler de yer  alıyor. 
Ayrıca vatandaşları Van Gölü ile buluşturacak projenin tamamlanması ile birlikte Mollakasım Mahallesi’nin yolu yarı yarıya kadar kısalırken, çalışmaların ikinci etabı ise Ayanıs ve Yeşilsu mahallerine kadar devam edecek. / Prestij Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2021, 15:30

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER