Çiçekler, cadde ve parkları süslüyor

Van Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ekiplerince kentin bir çok noktasına ekimi yapılan lale ve çiçekler, renkli görüntüler oluşturuyor.

Çiçekler, cadde ve parkları süslüyor

Büyükşehir Belediyesi ekiplerince, parklar, caddeler, refüjler ve kaldırım kenarları, farklı renkteki mevsimlik çiçeklerle süsleniyor.

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı geçen yıl kasım ayından itibaren şehrin çeşitli noktalarında toprakla buluşturduğu 120 bin lale ve belediyeye ait seralarda üretilen farklı türlerdeki 700 bin süs bitkisi, havaların ısınmasıyla birlikte çiçek açtı.

Farklı renklerdeki çiçeklerin açmasıyla Atatürk Kültür Parkı, Kent Parkı, Kurtuluş Parkı, Yaşar Kemal Parkı, Kocaeli Parkı, Semaver Kavşağı, Otogar Kavşağı, Maraş Caddesi, Mustafa Çohaz Kavşağı ve Ali Paşa Caddesi başta olmak üzere kent genelindeki parklar, caddeler ve kavşaklar güzel bir görüntüye kavuşurken, Maraş Caddesindeki orta refüjde bulunan aydınlatma direklerine de modüler saksılar yerleştirilerek içlerine sardunyalar ekildi. Rengârenk görüntüleriyle caddeleri süsleyen lale ve çiçekler kentte adeta görsel bir şölen oluşturuyor.
Ayrıca Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri, havaların ısınmasıyla birlikte il genelindeki peyzaj, budama ve fidan dikimi çalışmalarını sürdürürken, çiçeklendirme çalışmalarının da mevsim sonuna kadar devam edeceği kaydedildi. / Prestij Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2022, 14:18

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4