CHP Van İl Başkanı Bedirhanoğlu: 'Uçuşların sürekliliği olursa Van turizmine çok faydası olur'

CHP Van İl Başkanı Seracettin Bedirhanoğlu, İran'ın tahran kenti ile Van arasında yapılacağı açıklanan uçuşlar için, “Uçuşlar, Tahran ile sınırlı kalmamalı. Söz konusu uçuşların sürekliliği olursa Van ve Van turizmi için çok faydası olur. ” değerlendirmesinde bulundu.

CHP Van İl Başkanı Bedirhanoğlu: 'Uçuşların sürekliliği olursa  Van turizmine çok faydası olur'

CHP Van İl Başkanı Bedirhanoğlu,  Van ile İran arasında haftada iki gün gerçekleşecek uçuşların olumlu bir gelişme olduğunu söyledi.
Bedirhanoğlu, konuya ilişkin şunları söyledi; "Van ile Tahran arasında periyodik olarak yapılması planlanan uçak seferleri tabiki olumlu bir gelişmedir. Bu zamana kadar bu uçuşların olması gerektiğini hep dillendirdik. Ki zaten çok daha önceden bunun hayata geçmesi gerekiyordu. Geç kaldık ama uçuşların sürekliliği olursa Van ve Van turizmi için çok faydası olur. Hatta bu uçuşlar sadece Tahran ile sınırlı kalmamalı. Tebriz, Urumiye, Erbil, Sülaymaniye - Van arasında da uçak seferleri olmalı. Van şehrinin kurtuluşu, kalkınması sınır ticaretine, turizme, tarım ve hayvancılığa bağlıdır." / Prestij Haber Merkezi
 

İHLAS HABER AJANSI (İHA)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER