Çevre farkındalığı için ışıklar kapatıldı

Van Büyükşehir Belediyesi, küresel iklim değişikliğiyle mücadeleye destek vermek amacıyla, 27 – 31 Mart tarihleri arasında bazı cadde ve sokaklarda aydınlatma ışıklarını karartma kararı almıştı. Bu karar doğrultusunda Hacıbekir Caddesi'nin ardından Milli Egemenlik Caddesi’nin ışıkları da 15 dakika süreyle kapatıldı.

Çevre farkındalığı için ışıklar kapatıldı

Büyükşehir Belediyesi, 27-31 Mart tarihlerinde sorumluluğunda bulunan cadde ve sokaklardaki aydınlatma ışıklarını 15 dakikalığına kararta kararı aldı. Karar doğrultusunda Milli Egemenlik Caddesi’nin ışıkları 15 dakikalığına kapatıldı.
Dünya Doğayı Koruma Vakfı’nın (WWF) çağrısıyla her yıl Mart ayının son Cumartesi günü dünya genelinde düzenlenen “Dünya Saati” etkinliğine Büyükşehir Belediyesi de destek verdi. İklim değişikliğinin dünyadaki etkilerine dikkat çekmek amacıyla 27 Mart Pazar günü 20:00 ile 20:15 arasında Hacıbekir Caddesi ile başlayan etkinlik Milli Egemenlik Caddesi ile devam etti. Etkinlik kapsamında Erek Dağı Caddesi, Çarşamba Akşamı Sıhke Caddesi ve Perşembe akşamı Zübeyde Hanım Caddesi’nde ışıklar 15’er dakika kapatılarak çevre farkındalığına sembolik olarak destek verilecek.
Küresel iklim felaketleri, temiz suya erişimin zorluğu ve çevre katliamları ile canlı çeşitliliğinin azalması gibi olası etkenlere dikkat çekmek amacıyla yapılan etkinlik, bu yıl ‘Değişim’ çağrısıyla gerçekleştiriliyor.
 / Prestij Haber Merkezi
 

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2022, 17:49

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER