Çelikel, VANESOB Yönetim Kurulu Toplantısına katıldı

Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel, Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VANESOB) yönetim kurulu toplantısına katıldı. VANESOB Başkanı İsa Berger başkanlığında yapılan toplantıda, esnaf ve sanatkarların sorunları ve çözüm önerileri konuşuldu. Toplantıya Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel'in yanı sıra, Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Mucip Tapan ve oda başkanları katıldı.

Çelikel, VANESOB Yönetim Kurulu Toplantısına katıldı

Van esnafının istihdama katkı sunduğunu söyleyen Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Çelikel, “Meslek odalarımız, danışılan ve fikir alışverişinde bulunulan kurumlardır. Önemli ve kıymetli meslek gruplarına hizmet veren odalarımız ile diyaloğumuz sürüyor. VANESOB Başkanı Sayın İsa Berge’nin odalar adına bizlere getirdiği tüm konular ile ilgileniyoruz ve sorunlara çözüm odaklı yaklaşıyoruz.” dedi.  
“Yerel yöneticiler olarak hizmet kalitesini arttırmaya çalışıyoruz.” diyen Çelikel, “Umumun menfaati için çalışıyoruz. Vanlı hemşerilerimizi memnun etmeye çalışıyoruz. Bunun için Van Büyükşehir Belediyesi olarak elimizden geleni yapıyoruz.” şeklinde konuştu.
Yatırım konusuna değinen Çelikel, “Bir cazibe merkezi olan Van, çevre illere nazaran kendini aşmaya uygun bir şehirdir. Bizler de bu bilinçle projelerimizi uyguluyoruz. Van, yatırımları kaldırabilecek potansiyele sahiptir. Yüzde 64’ü 30 yaş altı olan bir genç nüfusumuz var.” dedi.
Kayıt dışı esnafın haksız rekabete neden olduğunu belirten Genel Sekreter Çelikel, “Kayıtlı esnaf, vergi ve SGK gibi giderleri karşılarken, kayıt dışı esnaf bunları ödememektedir. Tespit ettiğimiz kayıt dışı esnaf ile ilgili gereken işlemleri yapıyoruz. Denetimlerimizi yapmaya devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.  
Van’da yüksek oranda kayıt dışı esnaf bulunduğunu söyleyen VANESOB Başkanı İsa Berge de, “Bu konuda, Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sayın Fatih Çelikel ve ilgili zabıta dairesi başkanlığı ile birlikte çalışıyoruz.” diye kaydetti. 
Berge, “Bitlikte sorunlara çözüm aradığımız, Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sayın Fatih Çelikel, çözüm odaklı anlayışıyla bizlerle her daim diyalog içerisindedir. Emektar olan esnaf ve sanatkarlarımızın sorunlarına çözüm bulabilmek bizlerin asli görevidir. Ayrıca, her zaman esnaf ve sanatkarların yanında olan Valimiz ve Van Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmert Emin Bilmez’e teşekkür ediyoruz. Ahi babası olan sayın valimiz, bizleri yalnız bırakmamıştır. Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sayın Fatih Çelikel’e her zaman ulaşabiliyoruz. Aynı şekilde Prof. Dr. Sayın Mucip Tapan hocamız, bizlerle ilgilenmektedir. Bu kapsamda Sayın valimize, Sayın Çelikel’e ve Sayın Tapan hocamıza çok teşekkür ediyoruz. Toplantıya katılan oda başkanlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.   
Toplantıda, oda başkanları, esnaf ve sanatkarların sorunlarını Çelikel’e iletti, çözüm önerileri tartışıldı. Toplantı hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi. / Prestij Haber Merkezi

 

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2021, 12:19

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER