Büyükşehir, seyyar satıcılara yönelik çalışma başlattı

Van’da Zabıta ekipleri, Ramazan ayı ile birlikte ana arterler ve ara sokaklarda artan seyyar satıcı ve kaldırım işgallerine karşı çalışma başlattı. 

Büyükşehir, seyyar satıcılara yönelik çalışma başlattı

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ve İpekyolu ilçe Belediyesi’nin ortak çalışmasıyla ana arterlerde özellikle iftar sonrası seyyar satıcılık yapanlara müdahale edildi. Vatandaşlar ve cadde esnafından gelen şikâyetler üzerine harekete geçen zabıta ekipleri, Cumhuriyet Caddesi başta olmak üzere yoğun olan ana arterler ve ara sokaklarda kaldırım ve yolları işgal ederek trafik akışını engelleyen seyyar satıcılara yönelik çalışma yaptı. 
Cızbızcı ve semaverciler olarak da tabir edilen seyyar satıcıların, ana arterlerde kaldırım ve yolları işgal ederek, hijyen koşullarından uzak çay ve gıda ürünlerini sattığını bildiren Büyükşehir Belediyesi, satıcıların daha önce uyarıldığını, uyarıya uymayanlar için ise akşam saatlerinde çalışma yapıldığı kaydedildi. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, seyyar satıcılara ait malzemelere el konulduğu, ilçe belediyeleri ile koordinasyon halinde yapılan denetimlerin devam edeceği ve seyyar satıcılara müsaade edilmeyeceği belirtildi. / Prestij Haber Merkezi
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4