Büyükşehir: Muhtarların 2 bin 940 dilekçesi çözüme kavuşturuldu

Van Büyükşehir Belediyesi, 2021 yılı içerisinde 693 mahalle muhtarının taleplerinin dinlendiğini ve muhtarlar tarafından verilen 2940 dilekçenin çözüme kavuşturulduğunu bildirdi.

Büyükşehir: Muhtarların 2 bin 940 dilekçesi çözüme kavuşturuldu

Büyükşehir Belediyesi, mahallelerde yaşanan sorunları mahalle muhtarları ile birlikte çözmeye devam ettiğini, mahallelerde yaşanan sorunları ve çözüm önerilerini birinci ağızdan dinleyen Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığının, 16 personel ile mahalle muhtarlarının günlük taleplerini çözüme kavuşturduğunu açıkladı.

TÜM İLÇE MUHTARLARI İLE TOPLANTI YAPILDI

Vatandaşa daha iyi hizmet verebilmek adına çalışmalarını sürdürdüğünü bildiren Büyükşehir Belediyesi, muhtarlar ile sürekli bir istişarenin söz konusu olduğunu kaydetti. Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, 2021 yılı içinde 13 ilçenin muhtarları ile bir araya geldi. Vali Bilmez, İpekyolu, Tuşba, Edremit, Gevaş, Çatak, Bahçesaray, Gürpınar, Başkale, Özalp, Saray, Çaldıran, Muradiye ve Erciş ilçelerinde görev yapan 639 muhtarın sorun ve taleplerini birinci ağızdan dinleyerek çözümü için talimatlar verdi.

MUHTARLAR GÜNÜNDE ETKİNLİK DÜZENLENDİ

Van Büyükşehir Belediyesi, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla 13 ilçenin mahalle muhtarını bir araya getirdi. İskele Mahallesi'ndeki 15 Temmuz Şehitler Parkı'nda düzenlenen programa katılan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, 693 muhtarın gününü kutladı. Vali Bilmez, programda muhtarlar ile bir bir ilgilendi.

VERİ VE DİLEKÇE ODASI KURULDU

Van Büyükşehir Belediyesi, yeni bir çalışma ile muhtarlar için veri ve dilekçe odasını hayata geçirdi. Ana binada kurulan birimde muhtarlara hızlı çözümler üretilerek dilekçe yazma ve ilgili daire başkanlıklarına ulaştırmada yardımcı olunuyor. Bütün veri ve dilekçeler muhtarlık bilgi sistemine aktarılırken, dilekçenin alındığı mesajı ise muhtarlara anlık cep telefonu mesajıyla iletiliyor. Bu uygulama, muhtarlara büyük kolaylık sağladı.

2 BİN 940 DİLEKÇE ÇÖZÜME KAVUŞTURULDU

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, yüzlerce muhtarın sorun ve sıkıntısının çözüme kavuşturulduğu dile getirildi. 106 Merkez ve 587 kırsal mahalle muhtarları ile ilgilenen Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığının, 16 Personel ile, muhtarlardan gelen 2 bin 940 iş emri ve talebi çözüme kavuşturduğunun altı çizildi.

 

81 İLDEN GELEN MUHTARLAR VAN’I GEZDİ

Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Van Valiliği, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu ve İller İdaresi Genel Müdürlüğünün ‘Türkiye Muhtarlarla El Ele’ projesi kapsamında 81 ilden gelen 150 muhtar ağırlandı. 2 gün boyunca düzenlenen programda muhtarlar, Van'ın tarihi ve doğal güzelliklerini gezdi.

MUHTARLARA MASKE, MESAFE VE TEMİZLİK HATIRLATMASI

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı etkin bir mücadele yürüttüğünü bildiren Büyükşehir Belediyesi, Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı marifetiyle, kent genelinde görev yapan muhtarların cep telefonlarına SMS göndererek maske, mesafe ve temizlik konuları ile ilgili hatırlatmalarda bulunulduğunu da açıkladı.

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, 106 merkez 587 kırsal mahalle muhtarına, muhtar çantası hediye edildiği de belirtildi. Çantalar muhtarlara Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez tarafından verildi. / Prestij Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER