Büyükşehir, 2021'de 128 ihale gerçekleştirdi

Van Büyükşehir Belediyesi, 2021 yılı içerisinde şeffaf belediyecilik anlayışı çerçevesinde 128 ihale gerçekleştirdiğini bildirdi. 

Büyükşehir, 2021'de  128 ihale gerçekleştirdi

Şeffaf, hesap verebilir bir belediyecilik anlayışı ortaya koyulduğunu açıklayan Van Büyükşehir Belediyesi, bütçe disiplini konusunda da sağlam adımlar atıldığına vurgu yaptı.
Destek Hizmetleri Daire Başkanlığının, 2021 yılı içerisinde 128 ihaleyi sosyal medya hesaplarından canlı yayınladığı, doğrudan teminler e-ihale üzerinden 538 kalem mal ve hizmet alımı gerçekleştirildiği kaydedildi. Yapılan ihaleler ve doğrudan temin kalemlerinin, 326 Milyon 186 Bin 222 TL’ye mal olduğu da açıklandı.

OTOMASYAN VE BARKOD SİSTEMİ KULLANILIYOR

Van Büyükşehir Belediyesi, taşınır mallarda tasarruf sağlamayı sürdürdüğünü bildirirken, bu kapsamda belediyeye ait tüm taşınır malların ambara otomasyon ve barkod sistemi ile giriş-çıkışının yapıldığı vurgulandı. Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından uygulamaya konulan sistemin bütçeye büyük tasarruf sağladığının altı çizildi.. 

TÜM İHALELER CANLI YAYINDAN YAPILDI

Van Büyükşehir Belediyesi tüm ihaleleri başından sonuna kadar kendi YouTube kanalından ve resmi sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınladığını da kamuoyunun bilgisine sundu. Canlı yayınlanan ihalelerin vatandaşların takdirini topladığı kaydedilirken, kurum içerisinde yapılacak tüm ihalelerin, ihale öncesinde tarihi, yeri, saati ve diğer detaylarıyla vatandaşlara duyurulduğu da belirtildi..   / Prestij Haber Merkezi
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER