Berge: Yerel esnafımızı tercih edelim

Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VANESOB) Başkanı İsa Berge, Nil Grup kapsamında Seyrantepe Mahallesi’nde hizmete başlayan NİLMAR AVM, Nil Giyim Mağazası ve Nil Yemek Fabrikası’nın açılışını yaptı.

Berge: Yerel esnafımızı tercih edelim

Açılışta konuşan Berge, “Alışılmışın dışında olan karma bir konsept ile karşı karşıyayız. Hem market, hem giyim hem de yemek fabrikası olmak üzere adeta bir çarşı pazar oluşturulmuş. Bu denli işletmelere ihtiyacımız var. Pandemiden ve Kapıköy Sınır Kapısı’nın kapalı olmasından kaynaklı olarak, Van ekonomisinin zor günler geçirdiği şu günlerde bu denli sektörlere inanılmaz derecede ihtiyacımız vardır.” dedi. 

 

“YEREL ESNAFIMIZI TERCİH EDELİM”

Yerel esnafta alışveriş yapılmasını isteyen Berge, “Herkese çağrımdır, lütfen yerel esnafımızı tercih edin. Yerel marketler dar gün dostudur, komşunuzdur, kardeşinizdir ve sırdaşınızdır. Sıkıştığınızda, gece yarısı bile olsa kara gün dostunuzdur. Ulusal zincir marketlerin il ekonomisine katkısı yoktur. Kazançları şehir ekonomisinde dönmediği için Van’a bir katma değer sağlamamaktadırlar. Van’ın sermayesi Van’da dönmeli. Van’ın emeği Van’da dönmeli. Van’ın parası dışarı çıkmamalı. Van, kendi kabuğundan, kendi gücünden ve kendi ekonomisinden beslenen bir şehirdir.” diye konuştu. 

 

18 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK

Nil Grup Yönetim Kurulu Başkanı Tuna Tuluz da, şunları söyledi:
“Başkanımızın açılışımıza katılması bizleri onurlandırmıştır. Her zaman esnaf ve sanatkarın yanında olan İsa başkanın böyle güzel bir günde yanımızda olması bizler için bir şereftir. VANESOB Başkanımız Sayın İsa Berge’ye teşekkür ediyoruz. Çeşitli sektörlerde vatandaşlarımıza hizmet etmek bizim için bir onurdur. İşletmelerimizde 18 istihdam sağlıyoruz. Mahallemize böyle güzel işletmeler kazandırdığımız için mutluyuz. Tek isteğimiz halkımızın bize destek olmasıdır. Çeşitli ürün hizmetleri ile insanımıza yerinden hizmet vermek istiyoruz.” / Prestij Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2021, 15:13

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER