Başkan Say, koltuğunu 11 yaşındaki öğrenciye devretti

Van'ın Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı dolayısıyla makam koltuğunu, Erenkent Ertuğrul Gazi Ortaokulu öğrencisi 5. sınıf öğrencisi 11 yaşındaki Bejan Gül’e devretti

Başkan Say, koltuğunu 11 yaşındaki öğrenciye devretti

Geçtiğimiz haftalarda yapılan sınıf başkanlığı seçimlerini kazanarak arkadaşlarına atlara binme sözünü yerine getiren 5. sınıf öğrencisi 11 yaşındaki Bejan Gül, bu kez de belediye başkanlığı koltuğuna oturdu. Her yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı'nda çocuklara koltuğu devretme geleneği, koronavirüs salgını nedeniyle uzun bir süre yapılamazken, Van’da vakaların düşük seviyelerde olması ile birlikte gelenek Edremit’te devam etti. Sabah saatlerinde belediyeye gelen minik başkan Gül, burada Edremit Belediye Başkanı İsmail Say ve yardımcıları tarafından karşılandı. Akabinde başkanlık makamına geçerek koltuğa oturan Bejan Gül, yardımcılarına bir takım talimatlar vererek, devam eden çalışmalar hakkında ise bilgiler aldı.

 

“ÇALIŞMALAR KARARLILIKLA DEVAM ETMELİ”

Pandemi sürecinde belediye olarak çok başarılı çalışmalara imza attıklarını vurgulayan Başkan Gül, aynı kararlılıkla maske, mesafe ve temizlik çalışmalarının aralıksız sürdürülmesi talimatını verdi. Sokak hayvanlarının beslenmesi, ilçedeki tüm oyun parklarının onarılarak, yeni oyun gruplarının kurulumunun yapılmasını isteyen Başkan Gül, Edremit’te yeşilin korunması ve hayata geçirilen ormanların sayısının arttırılması talimatını verdi.

 

“VAN GÖLÜ’NE HASSASİYET GÖSTERİLMELİ”

Van Gölü’nün uzaydan çekilen fotoğrafının dünyaya tanıtılması noktasında büyük bir katkının sunulduğunu dile getiren Başkan Gül, temizlik çalışmalarının da her alanda aynı şekilde sürdürülerek, Van Gölü’ne topyekün ayrı bir özenin gösterilmesi talimatını verdi. Yüzen otel projesinin yılsonuna kadar bitirilerek yetiştirilmesi gerektiği konusunda da yardımcılarına uyarılarda bulunan Minik Başkan Gül, Ramazan ayı ile birlikte sosyal yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaşımı konusunda ise hassasiyetle çalışmaların yürütülmesini istedi.

Başkanı Gül, daha sonra yardımcılarına teşekkür ederek, vermiş olduğu talimatların biran önce yerine getirilmesini yenileyerek, Edremit Belediye Başkanı İsmail Say’a ise koltuk değişimi için teşekkür etti. Başkan İsmail Say da, verilen talimatlardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, çiçeği burnunda Başkan Gül’ü tebrik etti. / Prestij Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2021, 12:07

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER