Bardakçı TOKİ'nin su talebi karşılandı

Van Merkez Bardakçı TOKİ Konutlarının su ihtiyacı Van Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından karşılanmaya başlandı.

Bardakçı TOKİ'nin su talebi karşılandı

Kurulduğundan bu yana suyu Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nden alan TOKİ sakinlerinin talebi üzerine harekete geçen VASKİ İçme Suyu Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, yaptığı çalışma ile siteye su bağlantısını gerçekleştirdi. Yapılan çalışmayı yerinde inceleyen VASKİ Genel Müdürü Ülker Cem Kaplan, “Site sakinlerinin suyu VASKİ'den almak yönünde talepleri vardı. Bu talepler doğrultusunda gerekli çalışmaları yaparak bugün itibari ile siteye suyu sağlamış olduk. Hayırlı olsun” dedi. Bardakçı TOKİ Site Yöneticisi Serdar Kamacı da, taleplerinin ardından VASKİ marifetiyle siteye su sağlanmasından dolayı mutlu olduklarını belirtti ve teşekkür etti.
426 daireden oluşan ve 2 bin civarında vatandaşın ikamet ettiği Bardakçı TOKİ konutlarının suyu, kurulduğundan bu yana yapılan sözleşme gereği Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi tarafından karşılandı. Ancak üniversitenin suyunun yetersiz kalmasından dolayı zaman zaman susuz kalma sıkıntısı yaşayan site sakinlerinin talebi doğrultusunda VASKİ gerekli çalışmaları yaparak, siteye su vermeye başladı.
YYÜ'nün, sağladığı suyun yetersiz olduğunu ve Bardakçı TOKİ'nin su ihtiyacını başka şekilde temin etmesi gerektiğini belirtmesinin ardından, TOKİ yönetimi VASKİ'nin kapısını çaldı. Sitenin su ihtiyacının VAKSİ marifetiyle karşılanmasını talep eden site sakinleri, belirsizliğin ortadan kalkmasını istedi. Bu talep üzerine bir süre önce açıklamalarda bulunan VASKİ Genel Müdürü Ülker Cem Kaplan, bahar ayları ile birlikte hızlı bir çalışma programı oluşturarak, site sakinlerinin talebinin karşılanacağını belirtmişti.
Genel Müdür Kaplan'ın talimatı ile harekete geçen VASKİ Ekipleri, Organize Sanayi Bölgesi üzerinden yeni hat çekti. Ayrıca OSB içerisinde yer alan VASKİ'ye ait terfi merkezlerinde eskiyen teçhizatlar da yenilenerek su seviyesinin düşmesi engellendi. Önceki gün itibari ile de yapılan çalışmalar tamamlandı ve Bardakçı TOKİ'ye VASKİ marifetiyle su verilmeye başlandı.

 

GENEL MÜDÜR KAPLAN: SU DİYE BİR SIKINTI YAŞANMAYACAK

Siteye su bağlantısını yerinde gören ve değerlendirmelerde bulunan VASKİ Genel Müdürü Ülker Cem Kaplan, yapılacak olan birkaç günlük test aşamasının ardından Bardakçı TOKİ'nin su diye bir derdinin kalmayacağını söyledi. Genel Müdür Kaplan; “Bardakı TOKİ'mizin üniversite sınırları içerisinde yapılmasından dolayı, inşa aşamasında TOKİ ile yapılan sözleşmede suyun üniversiteden alınacağı anlaşılmış ve o şekilde bir süreç başlamıştı. Ardından biz göreve başladıktan sonra Bardakçı TOKİ sakinlerimizin başvurusu söz konusu oldu. Bu başvurunun ardından çalışma programımızı oluşturduk. Ve buranın su ihtiyacını karşılamak üzere Organize Sanayi Bölgesi içerisinde yer alan terfi merkezimizi yaklaşık 500 bin TL'lik bir yatırımla modernize ederek fazla miktarda su terfisini sağladık. Oradan da Bardakçı TOKİ'ye suyu vermiş olduk. Birkaç gün içinde de gerekli testler yapılacak. Depoların kullanım süreleri, basınç durumu testten geçirilecek ve Allah'ın izniyle bundan sonra Bardakçı TOKİ'nin su diye bir derdi kalmayacak. Hayırlı olsun” dedi.

 

YÖNETİCİ KAMACI: ARTIK TEREDDÜT YAŞAMAYACAĞIZ

Bardakçı TOKİ Site Yöneticisi Serdar Kamacı da, yapılan çalışmalardan dolayı VASKİ ekiplerine ve Genel Müdür Kaplan'a teşekkür etti. Yönetici Kamacı; “Zaman zaman sitede su sıkıntısı yaşamamız, çoğunluğu sağlık personeli olan sitemizi mağdur ediyordu. Bu sorunun aşılması için VAKSİ'ye müracaatta bulunduk. Sağolsunlar Genel Müdürümüz, suyu en kısa zamanda temin edecekleri sözünü verdi. Bayramdan sonra da çalışmalara başlandığını gördük. Sayın Müdürümüzün söylediği tarihte suyumuzun bağlanması bizleri çok mutlu etti. Bu güne kadar suyumuzu sağlayan Üniversiteden de Allah razı olsun ama sürekli 'acaba suyumuz yine kesilecek mi?' diye bir tereddüt içindeydik. Ancak VASKİ, su konusunda sitemizi güvence altına almış oldu ve bundan böyle bu tereddütü yaşamayacağız. Site sakinleri olarak VASKİ Genel Müdürümüze ve ekiplerine teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.
Bardakçı TOKİ yönetiminden Eyüp Bilmez de, bundan böyle su problemi yaşamayacakları için mutlu olduklarını ifade ederek; “Su sıkıntımızın çözülmesini sağlayan VASKİ yetkililerine, Genel Müdürümüze ve Sayın Valimize çok teşekkür ediyoruz” dedi. / Prestij Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2021, 12:59

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER