'Avrupa Hareketlilik Haftası' kapsamında bisiklet turu düzenlendi

Van Büyükşehir Belediyesi organizasyonu ile ‘Avrupa Hareketlilik Haftası’ etkinlikleri kapsamında bisiklet turu düzenlendi. Etkinlik, renkli görüntülere sahne oldu.

'Avrupa Hareketlilik Haftası' kapsamında  bisiklet turu düzenlendi

Birçok ilde olduğu gibi Van’da da 'Avrupa Hareketlilik Haftası' kapsamında farklı kurumlar ve yerel yönetimler tarafından etkinlikler düzenlendi.
Bu etkinliklerden biri de Van Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen bisiklet turu etkinliği oldu.

 

VAN KALESİ’NE PEDAL ÇEVİRDİLER 
Tur için öğlen saatlerinde eski emniyet binası yanında bulunan Migros önünde bir araya gelen bisiklet sporcuları Van Kalesi’ne doğru pedal çevirdi.
Renkli görüntülere sahne olan bisiklet etkinliğine Genel Sekreter Yardımcısı Esiner Çetin, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ekrem Tanış, Zabıta Dairesi Başkanı Sabahattin Ergenç, Van Gölü Doğa Sporları Kulübü ve Van Gölü Aktivistleri Derneği de katılım gösterdi.

 

30 BİSİKLETLİ KATILDI
Pandemi önlemleri gözetilerek etkinliğe sadece temsili olarak 30 bisiklet sporcusu katıldı. 
Bisiklet sürücüleri sıfır emisyon ve bisikletin yaygınlaşması adına 3 kilometrelik yol boyunca ‘Van Gölü kirlenmesin, mavi kalsın’ sloganlarıyla bisikletlerinin zillerini çaldı. 

 

VATANDAŞLARDAN DESTEK

Bisiklet sürüşü sırasında, yoldan geçen ve balkonlarından etkinliği izleyen vatandaşlar da alkışlarla bisiklet sürücülerine destek verdi. 
Varış noktası olan Atatürk Kültür Parkında ise Kültür Sanat müzik grubu tarafından seslendirilen şarkılarla halaylar çeken katılımcılara, ayran aşı ikramında da bulunuldu. 
Etkinlik, uçurtma, resim ve çeşitli sportif aktivitelerin ardından sona erdi.
Haber: Adil HARMANCI

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2021, 17:22

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER