Atatürk, vefatının 83. yıl dönümünde anıldı

Cumhuriyetin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 83. yıl dönümünde ülke genelinde düzenlenen çeşitli etkinliklerle, saygı ve minnetle anıldı. Bu kapsamda Van’da da bir dizi anma etkinliği gerçekleştirildi.

Atatürk, vefatının 83. yıl dönümünde anıldı

Van’da düzenlenen program kapsamında ilk olarak Valilik Bahçesinde bulunan Atatürk Anıtına Valilik ve Garnizon Komutanlığının çelenk sunumu yapıldı, ardından saat 09.05'te saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Burada düzenlenen programa Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez. Vali Yardımcıları, Van İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Bekmez, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi ( YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, merkez ilçe kaymakamları ve belediye başkanları, çeşitli kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, siyasi parti ve STK temsilcileri, gaziler, eğitimciler ve öğrenciler katıldı.
Valilik Bahçesinde başlayan anma programı daha sonra il protokolünün katılımıyla Van Devlet Tiyatrosunda devam etti.
Program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Program akışı; Garnizon Komutanlığı personeli Piyade Üsteğmen Kamil Yaman tarafından sinevizyon eşliğinde Atatürk’ün hayatının anlatılması, şiir ve müzik dinletisi ile sürdü. Program daha sonra 10 Kasım Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında ilkokul, ortaokul ve liseler arası düzenlenen resim, şiir, kompozisyon yarışmaları ile, Atatürk Koşusunda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin protokol üyeleri tarafından verilmesi, ardından Van İpekyolu İMKB Fen Lisesi öğrencilerinin “Atatürk’ün Bir Saati vardı” oratoryo gösterimi ile sona erdi.
Haber: M. Selim KURT
 

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2021, 14:44

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER