Ana ve ara arterlerde yıkama ve temizlik çalışması yapıldı

Van Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde kent genelinde temizlik seferberliği başlatıldığı belirtilirken, çalışmaların gece boyu da devam ettiği aktarıldı.

Ana ve ara arterlerde yıkama ve temizlik çalışması yapıldı

Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ile İpekyolu ilçe belediyesi ekipleri kent genelindeki 25 ana arter ve 65 ara arterde gece boyu temizlik ve yıkama çalışması yaptı.
Yağışlı geçen kış mevsimi sonrası cadde ve sokaklarda oluşan toz ve çamur nedeniyle temizlik seferberliği başlatıldığı kaydedildi. Bu kapsamda merkez ilçelerde koordinasyon halinde yapılan çalışmalarla gündüz saatlerinde cadde, sokaklarda ve vatandaşların yoğun kullandığı alanlarda dip bucak mıntıka temizliği yapılırken, gece saatlerinde ise 10’larca araç ve personelle, tazyikli suyla yıkama çalışması yapıldığı belirtildi.
Bahar temizliği kapsamında gece boyu devam eden çalışmalarla Beşyol Meydanı, Cumhuriyet, Maraş, Fevzi Çakmak, Hacıbekir, Erek Dağı, Zübeyde Hanım ve Sıhke caddeleri tazyikli suyla yıkanırken, diğer cadde ve sokaklarda ise çalışmaların devam edeceği vurgulandı. / Prestij Haber Merkezi
 

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2022, 17:25

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER