Akman: Kadına yönelik şiddetin gerekçesi olamaz

Tuşba Belediyesi, ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ etkinliği düzenledi.

Akman: Kadına yönelik şiddetin gerekçesi olamaz

Belediyeye ait Kalecik Toplum Yaşam Merkezi’nde ‘Kadına Şiddete Hayır’ teması ile düzenlenen etkinliğe, Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman’ın yanı sıra Tuşba Sosyal Hizmet Müdiresi Sevgül Bilgiç ile çok sayıda kadın katıldı. Burada bir konuşma yapan Başkan Akman, hiçbir şekilde kadına yönelik yapılan şiddetin gerekçesi olamayacağını kaydetti. Dünyanın birçok yükünü omuzlayan, aileleri için alın teri döken kadınların toplumun mimarları olduğunu belirten Başkan Akman, kadına yönelik gerçekleşen her türlü şiddeti, insanlığa yapılmış olarak kabul ettiklerini söyledi. 

Hizmetlerinde kadına ve çocuklara her zaman öncelik verdiklerini belirten Başkan Akman, “Kadınlarımızı sadece bir gün için hatırlamıyoruz; onlar için her gün çalışıyoruz. Onların yanındayız ve gelişimlerine destek olmak için gerekli tüm çalışmaları yapıyoruz. Kadınlarımızın daha adil, huzurlu, güvenli ve barışçıl bir dünyada yaşayabilmesi için kadına yönelik şiddetle mücadelemizi kararlılıkla sürdürüyoruz” dedi.

Başkan Akman’ın yaptığı konuşmanın ardından Sosyolog Deniz Tatlı, kadınlara film gösterisi eşliğinde ‘Kadın Yönelik Aile Şiddetinin’ etkilerini anlattı. / Prestij Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER