AK Parti, mahalle başkanları için eğitim programı düzenledi

AK Parti Van İl Başkanlığı AR-GE birimi tarafından mahalle başkanları için düzenlenen Teşkilat Akademisi Mahalle Eğitim Programı, Evliya Çelebi Uygulama Otelinde gerçekleştirildi. 

AK Parti, mahalle  başkanları için eğitim programı düzenledi

“Bu Hikâyenin Kahramanı Sensin” sloganıyla tertip edilen Teşkilat Akademisi Mahalle Eğitim Programına bin 500 civarında mahalle başkan ve yöneticinin yanı sıra teşkilat mensuplarının katıldığı belirtildi.
Genel Merkez tarafından, alanında uzman isimlerin katıldığı eğitim programının coşkulu geçtiği açıklanırken, Etkili İletişim konusunda Şaban Kızıldağ, Siyasal İletişim ve Yeni Medya Düzeni konusunda Ersin Çelik, Teşkilatçılık ve Tecrübe Paylaşımı konusunda Sağlık Eski Bakanı Dr.Recep Akdağ'ın bilgi ve tecrübelerini aktardığı kaydedildi.
Uygulama Otelinde düzenlenen eğitim programında konuşan AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu; “Alanında, birbirinden kıymetli misafirlerimiz, siyasetçilerimiz, akademisyenlerimiz, iletişim uzmanları buraya siz mahalle başkanlarına eğitim vermek için geldi. Sahada bilgili mahalle başkanlarına ihtiyacımız var. Donanımlı mahalle başkanları bu tarz eğitimlerle mümkündür. Her biriniz mahallenizde lider olmak zorundasınız. Bizi sahada çalıştıracak olan da yine mahalle başkanlarıdır. Biz mahalle başkanlarımıza büyük bir önem veriyoruz. O yüzden Türkiye’nin her tarafında verilen bu eğitim programını Van’da da gerçekleştirerek sizleri ne kadar önemsediğimizi bilmenizi istiyorum “dedi.
İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu’ndan sonra söz alan Etkili İletişim Uzmanı Şaban Kızıldağ, kendi hayatından da kesitlere yer verdiği sunumda mahalle başkanlarına 2023 yolunda çok çalışmanın önemini anlattı. “Her şeye rağmen çıkış var, mazeret yok” repliklerini salondaki mahalle başkanları ile birlikte seslendirdiği belirtilen Şaban Kızıldağ'ın, anlattığı hikâyeler ve düşündürücü hayat tecrübesiyle mahalle başkanlarından ve teşkilat mensuplarından bol bol alkış aldığı ifade edildi. 
'Siyasal İletişim Ve Yeni Medya' sunumuyla sahneye çıkan Ersin Çelik'in ise “sosyal medyadaki kirli oyunlar, manipülatif haberler ve yapılan algı oyunlarına” dikkat çekerek, teşkilat mensuplarını gördükleri her habere, okudukları her yazıya, paylaşılan her videoya inanmamaları konusunda uyardığı dile getirildi.
Daha sonra, 58, 59, 60 ve 61. Hükümetlerde Sağlık Bakanı olarak görev yapan Dr. Recep Akdağ'ın sahneye davet edildiği ve; “AK Parti camiası bizim kendi coğrafyamızın yanı sıra diğer mazlum ülkerdeki insalara da gücü yettiği kadar destek olan bir partidir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sürekli tekrar ettiği gibi biz bu halka efendi olmaya değil, hizmetkâr olmaya geldik” diyerek ve AK Partinin sayısız hizmetlerle yoluna devam ettiği mesajını verdiği vurgulandı.
Programın sonunda ise Uğur Işılak'ın türkülerle mahalle başkanlarına güzel bir gün yaşattığı kaydedilirken, salonda bulunan teşkilat mensuplarının eğitim programı için AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu’na teşekkürlerini ilettiği belirtildi.
Programa Genel Başkan Yardımcısı Ali Ercoşkun, Van Milletvekili Abdullahat Arvas, Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, Bahçesaray Belediye Başkanı Meki Arvas, Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, Çaldıran Belediye Başkanı Şefik Ensari, ilçe başkanları, il başkan yardımcıları, Kadın ve Gençlik Kolları teşkilatlarının da katıldığı aktarıldı. / Prestij Haber Merkezi
 

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2022, 17:49

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER