80 öğrenci Van'ı gezdi

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Biz Anadoluyuz Projesi" kapsamında iller arası öğrenci gezileri sürerken, Hakkâri ve Muş’tan gelen 80 öğrenci hafta sonu Van'ı gezdi.

80 öğrenci Van'ı gezdi

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında iller arası öğrenci gezileri devam ediyor. Bu kapsamda Van'a gelen 80 öğrenciye kent gezdirildi.
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün organizasyonluğunda Hakkâri ve Muş’tan gelen 80 öğrenci, ‘Biz Anadoluyuz’ projesi kapsamında kent turuna çıkarıldı. Orta öğretim 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencilerinden oluşan kafilenin 2 gün Van’da misafir edildiğini ifade eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, “Bu projedeki amacımız, ilimizin tarihi ve doğal güzelliklerini dışardan gelen öğrencilerimize ve gençlerimize tanıtmak, gençlerin birbirleriyle kaynaşmasını sağlamaktır. İlimizin tarihi ve turistik yerlerini gezen öğrencilerimiz aynı zamanda program dâhilinde şehit aileleri ve yaşlı ailelere ziyaretlerde bulundu. Çok güzel birliktelikler yaşandı. Umuyorum ki bu geziler hem illerin tanıtılması açısından hem de gençlerimizin kaynaşması açısından çok olumlu olmuştur. Ben projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. / Prestij Haber Merkezi

 

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2021, 12:45

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER