250 araç ve 650 personelle karla mücadele çalışması yapılıyor

Van Büyükşehir Belediyesi, kentte etkili olan kar yağışıyla birlikte başlatmış olduğu karla mücadele çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

250 araç ve 650 personelle  karla mücadele çalışması yapılıyor

Van’da yoğun kar yağışıyla birlikte harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, 250 araç ve 650 personelle yaklaşık 6 bin kilometrelik yol ağında karla mücadele çalışması yürütüldüğünü bildirdi. Büyükşehir’e bağlı ekipler Fen İşleri Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda yapılan planlama doğrultusunda, şehir merkezindeki tüm ana arterlerde gece boyu küreme ve tuzlama çalışması yaparak, trafikte herhangi bir aksama yaşanmaması için yoğun bir mesai harcadı. 
Çift vardiya halinde görev yapan ekipler, yaya yolu ve kaldırımlarda mini loderle temizlik çalışmasını hızlandırırken, ana caddelerdeki kar temizleme çalışmasında Büyükşehir Belediyesi envanterinde bulunan Kar Toplama Aracı da görev alıyor.
Olası olumsuzluklara karşı önceden önlemlerini alan karla mücadele ekipleri, yaşanabilecek mağduriyetlerin önüne geçerken, yolu ulaşıma kapanan 509 mahalle ve bu mahallere bağlı 421 mezra yolunun açılması için ekiplerin aralıksız bir şekilde çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi. / Prestij Haber Merkezi
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER