23 Nisan coşkuyla kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Van’da düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. 

23 Nisan coşkuyla kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı kapsamında ilk olarak Van Valiliği Bahçesinde bulunan Atatürk Anıtına, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün çelenk sunumu yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke'nin çelenk sunumundan sonra saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu ve buradaki program sona erdi. 
Van Valiliği önünde ki programa Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Vali Yardımcısı Yavuz Arslan, Van İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Bekmez, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, Ak Parti Van Milletvekili İrfan Kartal, Y.Y.Ü Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, STK temsilcileri ile resmi kurum amirleri, eğitimciler ve öğrenciler katıldı.

19. AKDAMAR ÇOCUK VE GENÇLİK TİYATROLARI ŞENLİĞİNİN AÇILIŞI YAPILDI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çerçevesinde düzenlenen ve çeşitli etkinliklerin yer aldığı program, daha sonra Van Devlet Tiyatrosu’nda devam etti. Burada 19’uncu Akdamar Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Şenliğinin açılışı, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez ve il protokolünün katılımıyla yapıldı.

KUTLAMALAR, 15 TEMMUZ ŞEHİTLER PARKINDA DEVAM ETTİ

Etkinlikler kapsamında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şenliği İskele'de bulunan 15 Temmuz Şehitler Parkında devam etti.
Buradaki programa Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez ve Eşi Meral Bilmez, Vali Yardımcıları Yavuz Arslan ve Ömer Faruk Canpolat, Van İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Bekmez, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, Ak Parti Van Milletvekili İrfan Kartal, Y.Y.Ü Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, STK temsilcileri ile resmi kurum amirleri, eğitimciler, öğrenciler ve aileleri katıldı.
İskele 15 Temmuz Şehitler Parkındaki kutlama programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Burada, günün anlam ve önemine dair yapılan konuşmanın ardından, İpekyolu Hüsrev Paşa İlkokulu öğrencilerinin dans gösterisi, Edremit Hilmi Irak Ortaokulu Halk Oyunları gösterisi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Teakwando ekibinin gösterisi ile kutlamalara devam edildi.
İl genelinde düzenlenen resim, şiir, kompozisyon ve satranç yarışmalarında dereceye giren öğrencilere hediyeler de verildi. Öğrencilere hediyelerin Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, eşi Meral Bilmez ve protokol tarafından verilmesinin ardından program sona erdi. 

 Haber: Mehmet Selim KURT
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER