2021 üretim yılı ek girdi desteği icmalleri askıya çıktı

Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kaydı bulunan çiftçilere dekar başına ek girdi desteği olarak 50 TL ödenmesi öngörülen karara ilişkin icmaller askıya çıktı. Van Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, üreticilerin eksiklerle ilgili listeleri incelemelerini ve varsa ilgili ilçe müdürlüklerine bildirmelerini istedi.

2021 üretim yılı ek girdi desteği icmalleri askıya çıktı

10.11.2021 tarihli ve 4760 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile yürürlüğe konulan “2021 Yılında Yapılacak Tarımsal Desteklemeler ve 2022 Yılında Uygulanacak Gübre Ve Sertifikalı Tohum Kullanım Desteklerine İlişkin Karar”ın ikinci maddesinin birinci fıkrasına ek bir madde eklenmişti.

EK MADDE ŞÖYLE:

Değişiklik kararına konulan ek maddede şu tespit yer aldı: 
“Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeli Kapsamında 2021 üretim yılı Çiftçi Kayıt Sistemi kayıtlarına göre buğday, arpa, çavdar, yulaf ve tritikale ürünlerine bir defaya mahsus olmak üzere dekara 50 TL ek girdi desteği ödenir.”

EK MADDE İCMALLERİ ASKIYA ÇIKTI

Söz konusu 50 TL’lik ek desteğe ilişkin icmaller 1 Nisan tarihinden itibaren askıya çıktı.
İcmaller 7 Nisan tarihine kadar muhtarlıklarda ve ilgili kurumlarda askıda olacak.

TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN AÇIKLAMA
Konuya dair Van Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından açıklama yapıldı.
Müdürlüğün resmi sitesinde yer alan açıklamada, başvuru sahibi üreticilerin askıya çıkan listelerle ilgili dikkatleri çekildi.
Eksiklerin kontrol edilmesi ve varsa bildirilmesi istenen açıklamada, şöyle denildi:
“Bu bahisle, 2021/40 sayılı Tebliğ'de belirlenen usul ve esaslar gereğince Ekte bulunan icmaller 01-07.04.2022 tarihleri arasında askıda kalacak olup üreticilerimizin kontrol ederek varsa eksikliklerin ilgili İlçe Müdürlüğümüze bildirilmesi gerekmektedir.”
Haber: Adil Harmancı

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2022, 13:25

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER