2 mahallenin su sorununun çözümü için çalışma başlatıldı

Van Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü, İpekyolu İlçesi’ne bağlı Arıtoprak ve Ortanca Mahallelerinin içme suyu sorununu çözmek için çalışma başlattı.

2 mahallenin su  sorununun çözümü için çalışma başlatıldı

VASKİ Plan Proje ve Yatırım İnşaat Dairesi Başkanlığı “2021 1.Etap İçme Suyu Yatırım Programı” kapsamında, İpekyolu İlçesi’ne bağlı Arıtoprak ve Ortanca Mahallelerinin yıllardır devam eden su sıkıntısını çözmek için çalışma başlattı. Bu kapsamda; Arıtoprak Mahallesi’nde 150 metre drenaj, 6 bin 300 metre isale hattı ve 2 adet kaptaj yapım işi sürerken, Ortanca Mahallesi’nde ise 200 metreküplük içme suyu deposu, 2 adet kaptaj, 4 bin 400 metre isale hattı ve 3 bin metre şebeke hattı çalışmalarının devam ettiği belirtildi.
VASKİ Genel Müdür Yardımcısı Abdulvehap Gezgen ve Plan Proje ve Yatırım İnşaat Dairesi Başkanı Harun Şahin, Arıtoprak ve Ortanca Mahallelerinde devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek bilgi aldı. Burada konuşan VASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gezgen, devam eden çalışmalar neticesinde Arıtoprak ve Ortanca Mahallelerinin içme suyu sorununun kalmayacağını belirterek şunları kaydetti: “Van Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü olarak, vatandaşlarımızın sorunlarını hızlı bir şekilde çözmeyi, halkımıza kaliteli hizmeti ulaştırmayı sürdürüyoruz. Mahallelerimizde yıllardır süren su sorununu çözmek için çalışma başlattık. Buradaki çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte iki mahallemizde yaşayan vatandaşlarımızın sağlıklı ve kaliteli suya kesintisiz bir şekilde ulaşılması planlanmaktadır. Buradan projelerimizin desteklenmesi noktasında desteklerini hiç esirgemeyen başta Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Mehmet Emin Bilmez ve Genel Müdürümüz Ülker Cem Kaplan’a teşekkür ediyorum. Şimdiden iki mahallemizdeki vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi. / Prestij Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER