19 Mayıs, etkinliklerle kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, ülke genelinde olduğu gibi Van’da da koronavirüs tedbirleri kapsamında kutlandı.

19 Mayıs, etkinliklerle kutlandı

Van Valiliği bahçesinde düzenlenen törene Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Van İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yüksel Yiğit, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, Van Cumhuriyet Başsavcı Vekili Lütfü Boyalı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, bazı siyasi parti temsilcileri, çeşitli kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, STK temsilcileri, gaziler ve öğrenciler katıldı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Van Valiliği bahçesinde bulunan Atatürk Anıtına, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ait çelenk sunumu yapıldı. Burada düzenlenen program daha sonra saygı duruşu, İstiklal Marşının okunması, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Edremit Gençlik Merkezi üyesi Zafer Kıyığ’ın günün anlam ve önemine binaen yaptığı konuşma ile devam etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajının okunmasıyla da buradaki program sona erdi.

 

Haber: M.Selim KURT

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2021, 13:17

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4