Vergi iadeleri konusu görüşüldü

Van Tuşba Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Özgökçe ile Genel Sekreteri Tayfur Kartal, Van İl Defterdarı Murtaza Kamar’ı makamında ziyaret etti. Tuşba Ziraat Odası tarafından yapılan açıklamada, Yönetim Kurulu Başkanı Özgökçe ile Genel Sekreter Kartal’ın, ziyarette çiftçilerden kesilen vergilerin iadeleri konusu üzerinde durdukları belirtildi.

Vergi iadeleri konusu görüşüldü

Tuşba Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Özgökçe ile Genel Sekreteri Tayfur Kartal, Van İl Defterdarı Murtaza Kamar’ı önceki gün makamında ziyaret etti.

İŞLEMLERİN HIZLANDIRILMASI TALEP EDİLDİ

Ziyaretle ilgili olarak Tuşba Ziraat Odası tarafından açıklama yapıldı.
Açıklamada, Tuşba Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Özgökçe ile Genel Sekreter Kartal’ın, ziyarette çiftçilerden kesilen vergi iadelerinin görüşüldüğü ve iadelerle ilgili işlemlerin hızlı bir şekilde yapılmasının talep edildiği belirtildi.

TZOB GENEL MERKEZİNE İLETİLECEK

Tuşba Ziraat Odası açıklamasında, bütün çiftçilere iadelerin en kısa zamanda yapılması konunun TZOB Genel Merkezi ile de paylaşılacağı kaydedildi.

KANUNDA DEĞİŞİKLİK YAPILMIŞTI

2022 yılı başlarında Vergi Usul Kanunu'nda yapılan değişiklikle çiftçilere verilen tarımsal destek ödemelerinden stopaj ve gelir vergisi kesintisi kaldırılmıştı.
Yeni düzenlemeye göre son 5 yıl içerisinde ödenen tarımsal desteklerde çiftçilerden yapılan stopaj ve gelir vergisi kesintilerinin geri ödeneceği belirtilmişti.
Haber: Adil Harmancı

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2022, 16:07

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER