OSB'de 2021 yılının son müteşebbis heyet toplantısı yapıldı

Van Organize Sanayi Bölgesi (OSB), 2021 yılı son müteşebbis heyeti toplantısı, Vali Mehmet Emin Bilmez başkanlığında yapıldı. Van OSB Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Mehmet Emin Bilmez'in yanı sıra, müteşebbis heyet üyeleri katıldı. 

OSB'de 2021 yılının son müteşebbis heyet toplantısı yapıldı

Toplantıda gündem maddeleri tek tek masaya yatırılarak, üzerinde görüş alış verişinde bulunuldu ve gerekli müzakereler yapıldı. Toplantıda, OSB’ye yatırım yapmak isteyen firmaların arsa talepleri değerlendirildi. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Van OSB Yönetim Kurulu Başkanı Memet Aslan; "Toplantıda, firmaların arsa taleplerini de değerlendirdik. İlimizin ve ülkemizin ekonomisine, üretimine ve istihdamına katkı sunacaklarına kanaat getirilen firmalara sanayi parseli tahsisleri yapıldı. Arsa tahsisi yapılan yeni ortaklarımızla, inşallah ilimizin ve ülkemizin büyümesine ve kalkınmasına birlikte omuz vermiş olacağız. Yeni tahsislerin yeni ortaklarımıza ve sanayicimize hayırlı olmasını diliyoruz." dedi.

"BÜTÇELER GÖRÜŞÜLDÜ"

Toplantıda, 2021 yılında gerçekleşen bütçeleri üzerinde müzakereler yapıldığını da aktaran Aslan; "Bütçe disiplini çerçevesinde, reel, şeffaf ve öngörüsü yüksek gerçekleşen bütçemiz değerli heyet üyelerimizin takdirini topladı. Gerçekleşen bütçemiz, heyet üyeleri tarafından ibra edildikten sonra 2022 yılı tahmini bütçemizin analizi yapıldı. Aynı hassasiyetle gerçekçi, piyasa koşullarına uyumlu, bütçe disiplininden taviz verilmeden, her gelir ve gider kaleminin en ince ayrıntısına kadar tetkik edildiği, yatırım ve yatırımcıyı özendirici tahmini bütçemiz kabul gördü ve onaylandı. İlimize ve sanayicimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.2021 yılı sonu itibari ile OSB’mizin güçlü mali yapısı Müteşebbis Heyeti üyelerimizin takdirini kazandı. Ardından, 2021 yılı faaliyet raporları değerlendirildi. 2021 yılında yapılan tüm faaliyetler yatırım özendirici, sanayi altyapısını güçlendirici faaliyetler olarak bir bir kabul gördü. Kesintisiz ve eksiksiz yapılan hizmetler memnuniyetle karşılandı. 2021 yılı hedeflerimiz de konuşuldu. Stratejik planlar değerlendirildi, öneriler alındı. İlimizi, bölgemizi ve ülkemizi büyütmek ve kalkındırmak için fizibilite çalışması tamamlanan 4. tevsi alanımızdaki 63 ha alanın durumu konuşuldu, atılacak adımlar müzakere edildi. Hedef en kısa zaman içerisinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız ile görüşerek 2022 yılı yatırım programına aldırmak ve akabinde yapılacak alt yapı çalışmaları neticesinde tahsise hazır hale getirmektir." diye kaydetti.
Aslan, toplantının içeriğine ilişkin açıklamalarını şu ifadelerle tamamladı; "Son olarak, ilimizin güncel konuları ve sorunları konuşuldu. Sorunların çözümü konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. İlimizin ve ülkemizin kalkınmasına ve büyümesine, aklın ve bilimin öncülüğünde nasıl katkı sunabiliriz tartışmaları yapıldı. Kıymetli heyet üyelerimiz, Yönetim Kurulumuza özverili ve fedakar çalışmaları dolayısıyla teşekkür etti. Bizler de, Yönetim Kurulu olarak Müteşebbis Heyetimize bizlere vermiş oldukları desteklerden ve  bize duydukları güvenden dolayı teşekkürlerimizi arz ettik. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını Cenab-I Allah’tan diliyoruz." / Prestij Haber Merkezi
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4