Marketlerde fiyat denetimi

Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ve Van Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri tarafından, yerel ve zincir marketlere yönelik fiyat denetimi yapıldı. 

Marketlerde fiyat denetimi

Ekipler tarafından, market reyonlarında yer alan başta temel gıda maddeleri olmak üzere, temizlik malzemeleri ve farklı ürünlere yönelik fiyat denetimi gerçekleştirildi. Reyonlarda yer alan ürünlerin etiket fiyatları ile kasa çıkış fiyatlarının da karşılaştırıldığı denetimlerde olumsuz ve cezai işlem gerektirecek bir durumla karşılaşılmadı.  
Denetime Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Sabahattin Ergenç, Van Ticaret İl Müdürü Mehmet Murat Keremoğlu ve ilgili personeller katıldı. Van Merkez İpekyolu İlçesinde yapılan denetimler, Kazım Karabekir Caddesi, Cumhuriyet Caddesi ve Çohaz Bulvarında yer alan yerel ve yaygın zincir marketlere yönelik gerçekleşti. 

“7/24 SAHADAYIZ”

Denetim sonrası kısa bir açıklamada bulunan Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Sabahattin Ergenç, vatandaşların reyon ve kasa çıkışı ürün fiyatlarına yönelik her hangi bir mağduriyet yaşamamaları için her zaman sahada olduklarına vurgu yaptı. Ergenç: “Döviz kurunun düşmesi ile birlikte Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı olarak 7/24 sahadayız. Gerek fırın, gerek zincir marketler ve yerel marketlerimizi sürekli denetim altına alıyoruz. Bugün de İl Ticaret Müdürlüğü ekiplerimizle beraber çeşitli marketlerimizde gerekli çalışmalarımızı yaptık. Vatandaşlarımıza daha ucuz ürün ulaşabilmesi için reyon fiyatlarının kasaya yansıyıp yansımadığını denetledik. Fiyatlarla ilgili her hangi bir probleme rastlanmadı, olduğu zaman da biz gereken yasal işlemimizi yapıp, tutanağımızı tutup üst yazı ile İl Ticaret Müdürlüğüne gönderiyoruz.” ifadelerini kullandı.
Haber: M. Selim KURT
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4