Mali Destek Programı ilan edildi

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından Sanayi Altyapısının Güçlendirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı ilan edildi.

Mali Destek Programı ilan edildi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda faaliyet gösteren Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından, imalat sanayi sektörünün faaliyet gösterdiği ortak alanların teknolojik, teknik ve fiziki altyapılarının geliştirilmesi ve yeni yatırımlar yapılmasını sağlamak amacıyla Sanayi Altyapısının Güçlendirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı ilan edildi.
Bitlis, Hakkâri, Muş ve Van illerinin tamamında uygulanacak program için tahsis edilen toplam kaynak tutarının 8 milyon TL olduğu ve Mali Destek Programı’na, İl Özel İdareleri, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlıkları, Kaymakamlıklar, Belediyeler, Organize Sanayi Bölge Müdürlükleri ve Küçük Sanayi Sitelerinin başvuru yapabilecekleri belirtildi.
Proje başvuruları Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden gerçekleştirilecek. Programa 3 Mayıs 2021 tarihinden itibaren KAYS üzerinden başvuru yapılabilecek. Başvuruların sadece KAYS üzerinden gerçekleştirilebileceği ve son başvuru tarihinin ise 4 Haziran 2021 saat 23:59 olarak belirlendiği kaydedildi.
Mali Destek Programı ile ilgili detaylı bilgi, başvuru rehberleri ve eklerin tamamının www.daka.org.tr internet sitesinde yer aldığı belirtildi.

/ Prestij Haber Merkezi

 

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2021, 16:06

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER